Reklama
(fot. Tabletowo.pl)

Lubisz Gwiezdne Wojny, Marvela lub Disneya? Zajrzyj na Apple Music

Fani produkcji Disneya, zarówno tych nowych, jak i bardziej klasycznych, otrzymali w Apple Music dedykowaną stronę z muzyką pochodzącą z kinowych przebojów. Co więcej, znajdziemy na niej także muzykę z filmów Marvela czy Gwiezdnych Wojen.

Reklama

Współpraca Apple i Disneya

Robert Iger, były dyrektor generalny The Walt Disney Company, a także były członek zarządu Apple, w jednym z wywiadów stwierdził, że obie firmy prawdopodobnie połączyłyby się pod rządami Steve’a Jobsa.

Oczywiście słowa Igera należy potraktować z lekkim dystansem, aczkolwiek faktycznie obie firmy od dawna utrzymują dobre relacje. Wystarczy chociażby spojrzeć na bibliotekę tytułów w iTunes Store, w której znajdziemy mnóstwo filmów Disneya i innych marek należącej do firmy. Ponadto, wiele filmów niedawno zostało zaktualizowanych do jakości 4K.

Apple Music – sekcja Disney.
Apple Music (fot. Tabletowo.pl)

Natomiast z nowej współpracy obu firm skorzystają użytkownicy Apple Music. W usłudze muzycznej pojawiła się bowiem specjalna sekcja, zawierająca playlisty z utworami z filmów należących do The Walt Disney Company.

Apple Music – muzyka dla fanów Myszki Miki, Luke’a Skywalkera, a także Star-Lorda

Użytkownicy muzycznej usługi z Cupertino otrzymali specjalną sekcję, która skupia muzykę z różnych produkcji Disneya. Znajdziemy w niej zarówno playlisty z popularnych animacji Pixara, klasycznych bajek Disneya, jak i filmów tworzonych pod markami Marvel czy Star Wars.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę dobrze. Kolekcja składa się bowiem z ponad 30 list odtwarzania, klasycznych ścieżek dźwiękowych, stacji radiowych i nie tylko. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, niezależnie czy uwielbia Króla Lwa, Krainę Lodu, Hannah Montanę czy jednak preferuje Gwiezdne Wojny lub Iron Mana.

Apple Music – sekcja Disney.
Apple Music (fot. Tabletowo.pl)

Sekcja dostępna jest na stronie Apple Music. Oczywiście playlisty znajdziemy również w mobilnej aplikacji oraz tej stworzonej na komputery. Do nowej sekcji powinni mieć już dostęp wszyscy użytkownicy.

Warto dodać, że podobna sekcja pojawiła się już rok temu w Spotify. Szwedzi także wprowadzi mnóstwo muzyki pochodzącej z produkcji Disneya, Marvela i filmów z serii Gwiezdne Wojny.