Apple Music wreszcie bez iTunes. Apple ma wprowadzić długo wyczekiwaną zmianę
(fot. pexels.com)

Apple Music wreszcie bez iTunes. Apple ma wprowadzić długo wyczekiwaną zmianę

Jeśli chcemy korzystać z Apple Music na komputerze, to niestety, w przypadku oficjalnych aplikacji zmuszeni jesteśmy do używania iTunes. Ze względu na mnogość funkcji i upchnięcie w jednym miejscu wielu usług, nie jest to doświadczenie tak przyjemne, jak chociażby używanie Spotify. Niebawem jednak może się to zmienić.

iTunes to jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi domyślnie instalowanych w macOS. Aplikacja służy bowiem do słuchania muzyki w Apple Music, kupowania piosenek, filmów, a także jest wykorzystywana podczas podłączenia iPhone’a do komputera. Jeszcze na macOS działa ona znośnie, chociaż ociężałość jest jak najbardziej odczuwalna. Najgorzej jest jednak w przypadku wersji na Windowsa.

iTunes ma zostać rozbity na oddzielne aplikacje

Zmiany, które z pewnością są oczekiwane przez wielu użytkowników usług Apple, mają zostać wprowadzone w macOS 10.15 lub tuż po premierze nowego wydania systemu operacyjnego. Apple ma bowiem wydać oddzielną aplikację do słuchania muzyki i podcastów.

Apple Music wreszcie bez iTunes. Apple ma wprowadzić długo wyczekiwaną zmianę
Obecna wersja iTunes.

Nowa aplikacja, która byłaby pozbawiona masy dodatkowych funkcji, powinna być odczuwalnie lżejsza. Pozytywnie wpłynęłoby to na użytkowanie Apple Music, a także na korzystanie z lokalnie zgromadzonej biblioteki muzyki. Warto zaznaczyć, że wprowadzenie oddzielnej aplikacji jest wysoce prawdopodobne, bowiem wpisuje się w obecną strategię Apple. Firma Tima Cooka dodaje w macOS nowe aplikacje, jak Giełda czy Dom, na wzór tych z iPhone’a, a ponadto podczas ostatniej konferencji, ogłoszono wydanie oddzielnej aplikacji Apple TV.

Nieoficjalnie informacje sugerują, że aplikacje korzystałyby z rozwiązań wieloplatformowych. Już od dłuższego czasu mówi się, że Apple ma w planach mocniejsze scalenie aplikacji na iOS-a i macOS-a. Możliwe, że dzięki temu, wersja na komputery i smartfony oferowałaby podobne doświadczenie podczas korzystania.

Zabrakło informacji o zmianach w iTunes skierowanym na komputery z Windowsem. Jak już wspomniałem, odczuwalnie gorszym od wersji na macOS-a. Znając jednak podejście Apple do innych platform, nowości mogą zostać wprowadzone później i co więcej, w uboższym wydaniu. Możliwe również, że osoby używające Windowsa, po prostu pozostaną z obecną wersją iTunes.

Polecamy również:

Netflix nie wspiera już AirPlay (AKTUALIZACJA)

źródło: MacRumors