iPhone od teraz zlokalizuje też urządzenia firm trzecich. Nowość jest już dostępna

W aplikacji Lokalizator dostępnej na iPhone’y, iPady i komputery Mac pojawiła się nowa sekcja, która pozwala dodawać i lokalizować przedmioty firm trzecich. Dzięki temu w jednym miejscu użytkownicy będą mogli sprawdzić położenie wielu różnych urządzeń i rzeczy.

Reklama

Zmiany trafiają do aplikacji Lokalizator

Wcześniej już mogliśmy dowiedzieć się, że Apple pracuje nad rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji Find My (Lokalizator). Do możliwości śledzenia urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, takich jak iPhone, Apple Watch, MacBook czy słuchawki AirPods, miała dołączyć opcja lokalizowania przedmiotów stworzonych przez zewnętrzne firmy.

Aplikacja Apple Lokalizator
(fot. Apple)

Teraz, firma Tima Cooka oficjalnie ogłosiła, że opisywana zmiana jest właśnie wprowadzana u użytkowników. Należy zaznaczyć, że nowość pojawia się we wszystkich wersjach Lokalizatora, czyli na iPhonie, iPadzie, a także z poziomu aplikacji na macOS.

Po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aktualizacji, powinniście zobaczyć nową kartę o nazwie „Przedmioty”. To właśnie tutaj można dodać zgodne urządzenia, a także mieć podgląd do ich ostatnio zarejestrowanego położenia.

Przez ponad dekadę nasi klienci polegali na Find My w lokalizowaniu zaginionych lub skradzionych urządzeń Apple, a wszystko to przy jednoczesnej ochronie ich prywatności. Teraz udostępniamy potężne możliwości wyszukiwania Find My, jednej z naszych najpopularniejszych usług, większej liczbie osób dzięki programowi akcesoriów sieciowych Find My. Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu produktów

Ważnym elementem jest bezpieczeństwo i prywatność

Wśród pierwszych partnerów Apple, których urządzenia pojawią się w aplikacji Lokalizator, należy wymienić firmy Belkin, Chipolo i VanMoof. Wkrótce do tego grona powinni dołączyć kolejni zainteresowani. W związku z tym, że nowa funkcja wspiera także lokalizatory, użytkownicy będą mieli możliwość śledzenia wielu różnych przedmiotów, jak np. plecaki, torby, klucze czy chociażby rowery.

(fot. Apple)

Firma z Cupertino podkreśla, że całość jest realizowana z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i prywatności. Ponadto, aby ułatwić klientom wybór odpowiednich urządzeń, wprowadzona zostanie plakietka „Works with Apple Find My”, świadcząca o oficjalnym wsparciu.

Dodatkowo, zespół Tima Cooka przedstawił projekt specyfikacji dla producentów chipsetów, który zostanie wydany jeszcze wiosną tego roku. Firmy trzecie będą mogły bowiem skorzystać z technologii Ultra Wideband w urządzeniach wyposażonych w układ U1.