(fot. Apple)

Czekasz na nowe MacBooki Pro? Zapisz w kalendarzu datę 18 października

Apple oficjalnie zapowiedziało ostatnią dużą z tegorocznych konferencji. Firma nie poinformowała, co możemy zobaczyć, ale wśród najbardziej prawdopodobnych premier wymienia się MacBooki Pro z nowym procesorem i wyczekiwanymi zmianami.

Reklama

Październikowa konferencja w przyszłym tygodniu

Wcześniej mogliśmy spotkać się z nieoficjalnymi informacjami o trzech konferencjach firmy z Cupertino, które miałyby odbyć się do końca tego roku. Dwie z nich zostały już przeprowadzone – WWDC i premiera iPhone’ów 13. Teraz przyszła kolei na ostatnie ważne wydarzenie.

Październikowy Apple Event został zaplanowany na najbliższy poniedziałek, 18 października o godzinie 19:00. Transmisja z tej konferencji będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Obejrzymy ją na YouTube, stronie Apple, a także w dedykowanej aplikacji na przystawkach działających pod kontrolą tvOS.

Oczywiście dokładną relację, z przedstawieniem wszystkich najnważniejszych nowści, znajdziecie na Tabletowo.pl. Zapraszamy więc już teraz na wspólne śledzenie premier produktów z Cupertino.

Co możemy zobaczyć na konferencji?

Jak już wcześniej wspomniałem, zespół Tima Cooka nie przedstawił żadnych szczegółów, oprócz podania daty i godziny konferencji. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem – Apple stara się do końca utrzymać planowane nowości w tajemnicy.

Apple MacBook Pro
Koncept nowych MacBooków Pro (fot. MacRumors)

Na podstawie wcześniejszych przecieków, często pochodzących od wysoce wiarygodnych źródeł, możemy jednak wskazać najbardziej prawdopodobne nowości. Najpewniej gwiazdą całego wydarzenia będzie znacząco odświeżony MacBook Pro.

Nowe MacBooki Pro mają otrzymać autorski procesor ARM – układ Apple M1X. Podobno firma ma przywrócić wybrane rozwiązania, które zostały usunięte w 2016 roku. Laptopy z linii „Pro” ponownie zapewnią bardziej bogatą liczbę złączy, a także ma pojawić się wbudowany czytnik kart pamięci. Mniejszy model otrzyma 14-calowy ekran, ale dzięki widocznie smuklejszym ramkom, cała konstrukcja zachowa zbliżone rozmiary do wersji 13,3-calowej. Niewykluczone, że na pokładzie znajdzie się jeszcze ekran wykonanych w technologii mini LED.

Możliwe, że Apple przedstawi jeszcze słuchawki AirPods 3 i inne nowe urządzenie. Niestety, odświeżony MacBook Air jest raczej mało prawdopodobny. Ponadto, należy oczekiwać podania daty wydania macOS Monterey, który aktualnie pozostaje w fazie beta testów.