Apple iPad 3 z Retiną, większą baterią i lepszym aparatem? (update – zdjęcie ekranu)

Panie i Panowie, zaczyna się! Jak wskazują wszelkie znaki na Niebie i Ziemi, premiera tabletu Apple iPad 3 jest już bardzo blisko, co oznacza, że sieć zaczynają zalewać wielkookie monstra  zwane przeciekami. Dotąd mieliśmy okazję publikować informacje oparte na domysłach i mglistych analizach, lecz dziś mamy dla Was prawdziwą gratkę – zdjęcie tylnego panelu Apple iPada 3.

Trudno określić autentyczność fotografii. Przedstawia ona dwie pokrywy baterii: pierwsza z nich należy do iPada 2, podczas gdy druga – do iPada 3. Choć na pierwszy rzut oka nie widać różnic pomiędzy nimi, dostrzegli je eksperci z portalu RepairLabs. Według nich, Apple iPad 3 będzie miał większą baterię, nowy aparat fotograficzny oraz ekran o wysokiej rozdzielczości, najprawdopodobniej Retina:

Reklama

Szerokość miejsca, w którym płyta umieszczona została na iPadzie 2, wydaje się być większa niż na iPadzie 3. Od dawna słyszeliśmy, że iPad 3 zostanie wyposażony w większą baterię, a ten panel wydaje się to potwierdzać.

Aparat cyfrowy jest inny. Ciężko to ocenić patrząc jedynie na pokrywę baterii, ale spodziewamy się, że iPad 3 będzie miał inną kamerę niż iPad 2.

Ekran będzie inny od tego, który widzieliśmy do tej pory. Niezależnie od tego, czy będzie to superwyświetlacz, o którym słyszeliśmy wcześniej, czy też nie – będziemy musieli zaczekać. Jednakże patrząc na zupełnie inny sposób montowania, można założyć, że ekran przynajmniej został przeprojektowany.

Według RepairLabs, iPad 3 nie będzie grubszy od aktualnego generacji tabletu Apple. Co ciekawe, pojawiły się głosy, że Apple A6, układ, w który będzie wyposażony nowy tablet Apple, będzie nie cztero-, a dwurdzeniowy.

Choć zaserwowane dziś rewelacje są naprawdę interesujące i potwierdzają krążące po sieci od wielu miesięcy informacje, musimy pamiętać, że to wciąż tylko plotki.

via Cult Of Mac

Update 09.02.2012 10:54:

Kolejne zdjęcie:

Update 09.02.2012 16:06:

Serwis Macotakara opublikował zdjęcie ekranu Sharp o rozdzielczości 2048×1536 (XQGA). Tak, to najprawdopodobniej wyświetlacz iPada 3.