Apple chce kupować wyświetlacze również od chińskich producentów | Tabletowo.pl

Apple chce kupować wyświetlacze również od chińskich producentów

Jednak i tak Samsung oraz LG pozostaną najważniejszymi partnerami

Dołącz do dyskusji 0

Apple zamierza zdywersyfikować łańcuch dostaw i zacząć kupować wyświetlacze również od chińskich producentów. Nie zagrozi to jednak pozycji Samsunga i LG, którzy obecnie dostarczają najwięcej ekranów do produktów koncernu z Cupertino.

Według raportu IHS Markit, Apple rozważa zawarcie umów z chińskimi producentami, którzy mieliby dostarczać wyświetlacze do MacBooków Air, ponieważ zarówno Samsung, jak i LG powoli „przestawiają” się na ekrany OLED. Wśród głównych kandydatów wymienia się BOE (który swoją drogą produkuje również panele OLED do Xiaomi Redmi Pro). Współpraca z koncernem z Cupertino miałaby się jednak rozpocząć nie wcześniej niż w 2018 roku.

Decyzja Apple o kupowaniu wyświetlaczy od Chińczyków nie jest równoznaczna z tym, że będą oni dostarczać również ekrany OLED do iPhone’a 8. Tamtejsi producenci wciąż bowiem są „niszowi” i w globalnym rynku takich paneli mają nikłe udziały. A koncern z Cupertino polega tylko na kontrahentach, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i odpowiednimi referencjami. Aktualnie te wymogi spełniają tylko Samsung i LG.

Samsung obecnie produkuje ponad 90% wszystkich (małych) ekranów OLED, natomiast LG 90% dużych (czyli stosowanych m.in. w telewizorach).

Źródło: The Korea Herald

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona