Tym razem to Apple skopiuje Xiaomi? Jedna z wersji iPhone’a 8 ma mieć ceramiczne plecki

To dość zabawne, że iPhone 7 dopiero mości sobie miejsce na rynku, a już mówi się o jego następcy. I to nie jeden czy dwa razy – nowe przecieki spływają do nas praktycznie codziennie. Chociaż w sumie nie ma się czemu dziwić. Można bowiem odnieść wrażenie, że Apple w tym roku zaprezentowało nowego iPhone’a, bo “musiało”, a prawdziwą “petardę” zobaczymy dopiero przyszłej jesieni.

Dzisiaj akurat mija dokładnie 5 lat od śmierci Steve’a Jobsa. Nie da się ukryć, że razem z jego odejściem skończyła się pewna era i nastała nowa, niekoniecznie lepsza. Apple pod kierownictwem Tima Cooka dostało zadyszki i zamiast wyznaczać nowe trendy, zaczęło w ogromnej większości powielać stosowane od lat przez konkurentów rozwiązania. Najlepszym tego przykładem są iPhone’y 7 i 7 Plus.

Apple jednak w przyszłym roku może (w końcu) zaprezentować coś, po zobaczeniu czego wszystkim opadną szczęki. Na temat iPhone’a 8 (bo tak rzekomo ma się nazywać nowy smartfon) pojawia się coraz więcej przecieków i każdy kolejny jest ciekawszy od poprzedniego. Według doniesień, urządzenie ma mieć wyświetlacz OLED, zajmujący prawie 100% powierzchni panelu przedniego (czytnik linii papilarnych będzie ukryty pod nim), ramkę z aluminium (w tańszych wersjach) lub stali nierdzewnej (w droższych wariantach) oraz taflę szkła na przodzie i tyle.

Teraz jednak doniesienia z Chin sugerują, że Apple jeszcze bardziej odróżni od siebie poszczególne iPhone’y. Mają bowiem pojawić się trzy wersje: jedna ze szklanymi pleckami, jak w iPhone’ach 4 i 4S, jedna z ceramiczną pokrywą baterii w kolorze czarnym (jak w Xiaomi Mi 5 4GB/128GB) lub białym i jeszcze jedna, na temat której powiedziano tylko tyle, że “będzie”.

Jeśli by Was interesowało, kto jest autorem powyższego przecieku, to jest nim użytkownik serwisu Weibo, podpisujący się nickiem @Great afternoon sleep_silent (tłumaczenie z chińskiego na angielski). Jest on dość wiarygodny, ponieważ w przeszłości przekazywał prawdziwe informacje na temat iPhone’ów 6 i 7.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  No to byłyby jaja :D

 • Maxik

  Czyli było by coś rewolucyjnego, coś czego nie miał NIGDY żaden smartphone :D

  oprócz Xiaomi ;)

  • TyMoOteUuSz

   Miał, 1+X

  • Jarosław Sz.

   Jeśli dobrze pamiętam, to pierwsze telefony z ceramiczną obudową wprowadził HTC a nie Xiaomi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona