Ważne
Wiko VIEW

Ekranów OLED do Xiaomi Redmi Pro nie produkuje Samsung. Tylko Hui i BOE

Gdy usłyszymy o ekranie OLED, automatycznie myślimy o Samsungu. Dlatego wielu mogło żyć w przekonaniu, że ekrany do Redmi Pro dostarczyli właśnie Koreańczycy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Samsung posiada obecnie około 95% udziałów w rynku OLED-owych wyświetlaczy. Nic więc dziwnego, że bardzo często uznawany jest za producenta wszystkich ekranów tego typu, choć to oczywiście nieprawda. Drugim dużym graczem (tzn. jeszcze wymienianym z nazwy) jest LG, natomiast pozostałe marki mają szczątkowe udziały w tym biznesie.

Mimo to, Xiaomi zdecydowało się podjąć współpracę z mniej znanymi globalnie producentami, a nie korzystać z rozwiązań hegemona, czyli Samsunga. Chińczycy podpisali umowy z dwoma rodzimymi kontrahentami, więc w grę najpewniej wchodzi (przede wszystkim) cena. Za produkcję wyświetlaczy do Redmi Pro odpowiadają EverDisplay (Hui) oraz BOE. Głównym dostawcą jest ten pierwszy, jednak nieznane są konkretne proporcje pomiędzy ilością dostarczanych egzemplarzy przez jednego i drugiego.

Ta współpraca może być korzystna dla obu stron. Xiaomi udało się wprowadzić ekrany OLED do swoich smartfonów, choć odbiło się to na cenie Redmi Pro (podstawowy wariant kosztuje 1499 juanów, co czyni go najdroższym smartfonem z serii Redmi; wpływ na to ma jednak na pewno też podwójny aparat). Z kolei EverDisplay (Hui) oraz BOE mogą pochwalić się współpracą z jednym z największych producentów na świecie, a to może stanowić kartę przetargową przy pozyskiwaniu nowych zleceń.

Źródło: Xiaomi Today

Komentarze

 • Lawstorant

  Najważniejsze pytanie: czy mają matrycę PenTile?

  • Ważniejsze jest dpi. PenTile przy 2k / 6 cali wygląda super.

   • Lawstorant

    Masz na myśli ppi a nie dpi. Sam mam Nexusa 6 i nawet przy QHD widać RGBG, szczególnie na odcieniach szarości…

 • racuch

  Ciekawe jak dobre są te hui’owe oledy?

  • Paweł

   Pewnie stosownie do nazwy ;)

 • POZDROWIENIAZ AZJI

  “więc w grę najpewniej wchodzi (przede wszystkim) cena. ”

  Otoż nie to nie jest kwestia ceny :-). Osoby mieszkajace w PL sa przyzwyczjone do Balcerowiczowskiej/Petusowskiej szkoly robienia z narodu niewolnikow ( dbamy o banki i zagraniczny kapital)

  Dlaczego to pisze dlatego ze chinskie firmy podelgłe sa chinskiemu rzadowi – a ten oglosil iż zamierza budowac dobrobyt nie poprzez export a budowanie popytu wewnętrznego.

  W chinach zyje zalozmy ze 1 miliard ludzi – xaomi podpisujac umowe na dostarcznie matryc z malymi diremkami rodzinnymi powoduje ich dokapitalizowanie – dodatkowo samsung produkuje olefy rowniez w chinach. Mala firma skopiuje technologie i zacznie wytwarzac gorszej jakosci OLEDY.

  W przeciagu 3 lat dzieki zlecenio od xaomi , lenove itp wyprzedza samsunga . Tak bylo z lenowo tak jest z xaomi i innymi chinskimi firmami.

  Kazda fabryka zatrudniajaca 1000 pracownikow to 10 tysiecy nowych miejsc pracy – pan kanapka, logistyka, pan po asp , pan inxtnier, materialowie, projektant, infromatyk- ci ludzie zarabaiajac pieniadze beda wydawali je w lokalnych sklepach na taxowki, kina teatry na telefony xaomi.

  Stad spadek popularnosci iphoa w chinach. Chinczycy buuduja spoleczenstwo ekonomicznie swiadome ktore wie skad pbiora sie pieniadze – z pracy a niejak pOLACY CO MYSLA ZE PIENIADZE BIORA SIE Z BANKOMATU
  tyle :-)
  pOZDRAWIAM

  • Adam Mazurkiewicz

   ochłoń…… myślisz że statystyczny chiński Kowalski będzie kupował droższe ale swoje jeśli będzie miał alternatywę? w imię jakiegoś wydumanego patriotyzmu? zejdź na ziemię bo odleciałeś w kosmos….

   • marcus1212

    Ale jaką alternatywę? Chodzi Ci o cenę? Jakość? “Ekosystem”? Te cechy niestety nie idą w parze… Najczęściej. Choć Xiaomi robi co może.

  • Artur Węgliński

   Jeżeli uważasz, że “pOLACY CO MYSLA ZE PIENIADZE BIORA SIE Z BANKOMATU” to jesteś idiotą. Tak to może myśleć dziecko z przedszkola nie normalny dorosły człowiek. Co do reszty to mogę się zgodzić.

 • POZDROWIENIAZ EUROPY

  Moim zdaniem tłumaczenie wyboru tych firm do produkcji paneli OLED przez Xiaomi to tylko kwestia ceny, a nie żaden patriotyzm gospodarczy. Czemu? Otóż wybrali dwie firmy-krzaki, podczas gdy w Chinach są producenci ekranów wysokiej klasy, np. AU Optronics czy Tianma. Dlatego na rozważania kolegi @POZDROWIENIAZ AZJI patrzyłbym z przymrużeniem oka:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona