Apple Arcade tylko za 4,99 dolarów? Tak, to możliwe

Apple nie podało jeszcze ceny swojej nowej usługi Apple Arcade, która ma zadebiutować już jesienią. Jednakże nieoficjalne informacje wskazują, że może być naprawdę atrakcyjnie.

Urządzenia Apple są drogie, ale usługi już nie

Firma z Cupertino nigdy nie była znana z niskich cen. Zamiast tworzyć ofertę do jak największej grupy potencjalnych użytkowników, Apple skupia się na osobach, które są w stanie zapłacić więcej za dany produkt. Wysokie marże nie są niczym nowym, i może blokują zdobycie tytułu największego producenta smartfonów czy komputerów, ale pozwalają na generowanie ogromnych zysków.

Reklama

Mimo iż sprzęt z logo nadgryzionego jabłka jest przesadnie drogi, to cennik usług wypada całkiem dobrze. Za 3,99 zł miesięcznie można zyskać 50 GB w chmurze iCloud, Apple Music kosztuje identycznie jak Spotify, a w iTunes można wypożyczyć lub kupić filmy w całkiem przystępnych cenach.

Niewykluczone, że do powyższej listy dobrze wycenionych usług dołączy również Apple Arcade.

Apple ma szansę na stworzenie dobrej platformy dla mobilnych graczy

No dobrze, patrząc na listę gier na iPhone’a i iPada, to iOS już teraz jest świetnym wyborem dla osób preferujących granie na smartfonie lub tablecie. Naprawdę dobrych tytułów nie brakuje, a do tego dochodzi spora wydajność oferowana przez autorskie procesory Apple. Jadnakże dzięki usłudze Arcade, firma Tima Cooka może wnieść mobilne granie na jeszcze wyższy poziom.

Informacje wyciągnięte z jednego z API używanych przez aplikację App Store przedstawiają prawdopodobny cennik Apple Arcade. Usługa dla graczy ma bowiem kosztować 4,99 dolarów miesięcznie, czyli mniej niż niektórzy wcześniej wskazywali. Ponadto, każdy użytkownik będzie mógł przez miesiąc wypróbować Apple Arcade za darmo.

Dla osób dużo grających na smartfonie lub tablecie, wspomniana wyżej opłata będzie całkiem atrakcyjną propozycją. Oczywiście jeśli Apple spełni podstawowy warunek – dostarczy naprawdę dobrą bibliotekę gier w ramach nowej usługi.

Apple Arcade to nie tylko iPhone i iPad. Osoby opłacające miesięczną subskrypcję będą miały również dostęp do gier wydawanych na Apple TV i komputery Mac, aczkolwiek te dwie platformy nie mają obecnie aż tak dobrych gier, jak te dostępne na iOS-a.

źródło: 9to5Mac