Spotify
(fot. Tabletowo.pl)

Spotify z funkcją filtrowania piosenek w pakiecie rodzinnym. Nie wszyscy będą zachwyceni

Użytkownicy Spotify, którzy korzystają z planu Premium dla rodziny zgodnie z jego przeznaczeniem, niebawem zyskają nowe przydatne funkcje. Zadowoleni będą rodzice, ale dzieci już niekoniecznie.

Reklama

Premium dla rodziny to atrakcyjny wybór

Spotify, aby dotrzeć do możliwie jak największej grupy odbiorców, oferuje dodatkowe plany premium oprócz podstawowego w cenie 19,99 zł. Studenci płacą 9,99 zł za każdy miesiąc słuchania muzyki. Z kolei rodziny mogą sięgnąć po pakiet za 29,99 zł, który pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, oferując do 6 oddzielnych kont z własnymi ustawieniami i playlistami.

Reklama

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet Premium dla rodziny nie jest przeznaczony dla każdej grupy użytkowników, którzy postanowią zaoszczędzić na dostępie do płatnej wersji usługi. Firma wymaga bowiem, aby wszyscy członkowie planu mieszkali pod tym samym adresem.

Czy Spotify się to opłaca? Trudno to ocenić, aczkolwiek firma najpewniej wolałby, aby każdy z członków Premium dla rodziny opłacał indywidualny pakiet podstawowy. Z drugiej jednak strony, nawet jeśli pakiet rodzinny nie przynosi odpowiednio dużych zysków, to ma inną, ważną zaletę – uzależnia od usługi. Użytkownicy, którzy przyzwyczają się do Spotify mogą w przyszłości sięgnąć po droższy pakiet i nawet pozostać z usługą, gdyby firma faktycznie zdecydowała się na podniesienie cen.

Premium dla rodziny z nową funkcją

Spotify tym razem zdecydował się zwiększyć atrakcyjność pakietu Premium dla rodziny w oczach rodziców. Nie, nie chodzi o obniżkę cen. Firma rozpoczęła wdrażanie funkcji, która pozwoli ukryć „zakazane piosenki” na playlistach dzieci.

(fot. Spotify)

Rodzice mogą ustawić filtr zwartości, który obejmie konta ich dzieci. Po jego aktywacji, zablokowane zostanie odtwarzanie wszystkiego, co oznaczone jest jako Explicit. Spotify tą nazwą określa piosenki, które zawierają m.in. wulgaryzmy i inne nieodpowiednie treści. Możliwość zmiany filtra chroniona jest hasłem, co oznacza, że ​​tylko rodzice będą mieć kontrolę nad tym ustawieniem.

Cóż, niektórym młodszym użytkownikom chyba pozostanie poszukanie alternatywy dla Spotify. Patrząc bowiem na TOP 50 najpopularniejszych utworów w Polsce, a także niestety słysząc czasem piosenki puszczane z głośników Bluetooth przez dzieci i młodzież, podejrzewam, że około połowa popularnej muzyki oznaczona jest jako Explicit. ;)

Nowość jest obecnie wdrażania w Irlandii. Natomiast wkrótce ma pojawić się w innych krajach, w których Spotify oferuje plan skierowany dla rodzin.

Polecamy również:

Spotify sprawdza, co się stanie, gdy podniesie ceny

źródło: Spotify, The Verge