Apple AirPods
Apple AirPods

iPhone niczym Miś Uszatek – Apple wymyśliło kilka nowych akcesoriów

Apple w ostatnich latach zdaje się tworzyć o wiele więcej przeróżnych akcesoriów niż wcześniej. Świetnym przykładem na to jest chociażby ładowarka MagSafe Duo czy obudowy z portfelem na karty doczepianym magnetycznie. Jak się okazuje, producent ma jeszcze sporo pomysłów na urozmaicenie iUrządzeń.

Reklama

Uszaty iPhone

Od dwóch lat można ładować Apple Pencil po przyczepieniu go do boku iPada Pro. Pomysł ten najwyraźniej znalazł spore grono zwolenników, ponieważ Apple opatentowało kilka różnych etui na iPhone’a, dzięki którym m.in. będzie można w podobny sposób ładować słuchawki AirPods.

Na rysunkach w dokumencie złożonym do Amerykańskiego Biura Patentowego widzimy, że element, do którego moglibyśmy wsunąć nasze słuchawki, znalazłby się na górnej krawędzi urządzenia. Dzięki niemu możliwe by było ładowanie AirPodsów za pomocą iPhone’a. Można również zauważyć ekran wyświetlający godzinę i powiadomienia, który został umieszczony z tyłu obudowy.

Na innym obrazku możemy z kolei zauważyć etui z klapką, która ma dwie wnęki na słuchawki. Wygląda to już nieco bardziej naturalnie i z pewnością o wiele bezpieczniej niż takie odstające „uszy” na krawędzi urządzenia. Zastanawia mnie jednak, jak gruba byłaby taka klapka oraz czy Apple zabezpieczyłoby wrażliwy zawias takiego akcesorium przed zniszczeniem. W końcu, skoro ładowanie ma się odbywać z wykorzystaniem energii z akumulatora iPhone’a, wszystkie przewody muszą zostać umieszczone właśnie w tym elemencie.

Kolejnym pomysłem producenta jest etui ładujące AirPodsy za pomocą dodatkowego portfela z tyłu urządzenia. Wygląda na to, że oprócz słuchawek zmieścić się tam może również karta kredytowa.

Etui ładujące słuchawki AirPods (źródło: AppleInsider)
(źródło: AppleInsider)

Jak mówi patent o nazwie „Obudowy do przenoszenia i ładowania akcesoriów”, możliwości wyglądu jest tutaj wiele (zwykły case, folio, portfel, opaska na ramię i inne), a wszelkie etui mogą być wykorzystane do ładowania czegokolwiek, od innego smartfona po chociażby… aparat czy drona.

Jak wspominaliśmy już w październiku, iPhone 12 został wyposażony w funkcję ładowania zwrotnego, lecz jest ona systemowo wyłączona, a Apple nie wspomniało o niej ani słowem. Nowe patenty mogą być jedną z odpowiedzi na pytanie, po co smartfon otrzymał niedziałający dotychczas moduł. Za pomocą tej funkcji, energia mogłaby być pobierana z akumulatora przez etui w celu ładowania słuchawek AirPods.

Etui do iPada z klawiaturą lub dodatkowym ekranem

Kolejny patent, jaki Apple udało się uzyskać, to „Obudowa na urządzenie elektroniczne”. Przedstawia on coś w rodzaju Smart Cover na iPada, lecz zawierającego klawiaturę lub… dodatkowy wyświetlacz. W dokumentach wspomina się o ekranie multi-touch, wyświetlającym przyciski oraz umożliwiającym pisanie gestami.

Case do iPada z klawiaturą ekranową (źródło: AppleInsider)
(źródło: AppleInsider)

Jest to dość intrygujący pomysł, ponieważ otwiera możliwości wykorzystania iPada jako laptopa z dwoma wyświetlaczami, z których jeden mógłby służyć zarówno do wprowadzania tekstu, jak i wyświetlania dodatkowej aplikacji, zwiększając tym samym wielozadaniowość urządzenia.

Jesteśmy ciekawi, czy te patenty zostaną wykorzystane przez Apple w akcesoriach, które będą pojawiać się w najbliższym czasie na rynku. Obudowy na smartfony z dodatkowymi funkcjami nie są co prawda niczym nowym, lecz rozwiązania opatentowane przez Apple są dość wyjątkowe.