Apple AirPods Pro 2
AirPods Pro 2 (źródło: Apple)

Po trzech latach Apple zaprezentowało drugą generację pro-słuchawek – premiera AirPods Pro 2

Pierwsza generacja AirPods Pro zadebiutowała w 2019 roku. Apple długo kazało czekać na kolejną, ale w końcu zaprezentowało nowe słuchawki AirPods Pro 2. Co oferują, ile kosztują i od kiedy będą dostępne?

AirPods Pro 2 – specyfikacja

Sercem słuchawek jest nowy chip H2, a do tego wyposażono je w nowy przetwornik i wzmacniacz. Oferują one funkcję przestrzennego audio, która polega na tym, że dźwięk zmienia się w zależności od tego, w którą stronę użytkownik skieruje głowę. Co więcej, wraz ze smartfonem z iOS 16 użytkownik może spersonalizować dźwięk przestrzenny.

Nowe słuchawki oferują również aktywną redukcję hałasu. Według zapewnień Apple, nawet dwukrotnie wydajniejszą niż poprzednia generacja. Producent zaprojektował też nowy rozmiar wkładek – XS. Ponadto AirPods Pro 2 zapewniają adaptacyjny tryb kontaktu, który próbkuje dźwięk 48000 razy na sekundę, dzięki czemu w każdej chwili słuchawki są w stanie wyeliminować niepożądany dźwięk, a jednocześnie przepuścić te, które powinny trafić do ucha użytkownika.

apple airpods pro 2

Dużą nowością w AirPods Pro 2 jest możliwość zwiększania i zmniejszania głośności za pomocą gestów w dół i w górę. Na jednym ładowaniu słuchawki mają działać do 6 godzin (z włączoną aktywną redukcją hałasu), a z wykorzystaniem etui ładującego nawet 30 godzin. Użytkownicy łatwiej też namierzą zgubione etui – wbudowano w nie chip U1, co pozwoli za pośrednictwem aplikacji Znajdź (z funkcją Znajdowanie dokładne) określić precyzyjną lokalizację etui. Co więcej, wbudowano w nie też głośnik, który może odtwarzać dźwięk, ułatwiający znalezienie etui ładującego.

Warto jeszcze dodać, że można je ładować ładowarką do Apple Watcha lub z wykorzystaniem MagSafe. Zarówno słuchawki, jak i etui są odporne na wodę i pot, zgodnie ze standardem IPX4.

AirPods Pro 2 – cena, dostępność

Słuchawki wyceniono na 249 dolarów, a w Polsce na 1449 złotych. Ich przedsprzedaż rozpocznie się 9 września 2022 roku. AirPods Pro 2 będą dostępne od 23 września 2022 roku.