Apple A5X vs Apple A5 vs Nvidia Tegra 3. Który procesor jest najmocniejszy? 17

Apple A5X vs Apple A5 vs Nvidia Tegra 3. Który procesor jest najmocniejszy?

Apple A5X vs Apple A5 vs Nvidia Tegra 3. Który procesor jest najmocniejszy? 19

Gdyby położono przed wami tablety nowy iPad, iPad 2 oraz Asus Transformer Prime i kazano ocenić, który jest najszybszy, jakiego wyboru dokonalibyście? Jestem pewien, że część z Was, posiłkując się specyfikacją na papierze, uznałaby czterordzeniowy układ Nvidii za najmocniejszy. Inni natomiast doceniliby wydajność dwurdzeniowego Apple A5X z czterordzeniowym układem graficznym, który tkwi w zgrabnym wnętrzu nowego iPada. Dręczeni podobnymi rozterkami, eksperci z serwisu IGN zadali sobie trud sporządzenia testów wydajnościowych procesorów Apple A5X (nowy iPad), Apple A5 (iPad 2) oraz Nvidia Tegra 3 (Asus Transformer Prime). Ich wyniki okazały się zaskakujące.

IGN skorzystał z trzech testerów wydajności: GeekBench do sprawdzenia surowej mocy procesora oraz GLBenchmark 2.1 Egypt i GLBenchmark 2.1 Pro do sprawdzenia możliwości graficznych. W teście mocy procesora bezsprzecznie wygrał układ Nvidia Tegra 3, którego cztery rdzenie pozwoliły mu na osiągnięcie wyniku 1540 punktów. Nowy iPad zdobył tylko 750 punktów.

Apple A5X vs Apple A5 vs Nvidia Tegra 3. Który procesor jest najmocniejszy? 20

Wyniki testu możliwości graficznych okazały się zaskakujące. Pozwolę sobie zbudować napięcie i zacząć od ostatnich miejsc podium: najsłabszy okazał się Asus Transformer Prime z procesorem Nvidia Tegra 3, nieco lepszy nowy iPad z dwurdzeniowy Apple A5X, a główną nagrodę zdobył… Apple iPad 2. Choć Apple A5X reklamowany jest jako układ znacznie potężniejszy od swojej poprzedniej generacji, przymus „udźwignięcia” ekranu Retina i bardzo wysokiej rozdzielczości sprawia, iż wydajnością ustępuje A5. Tezę o podobieństwie osiągów A5X i A5 potwierdzają osoby, które miały styczność zarówno z iPadem 2, jak i nowym iPadem. Nie potrafią dostrzec różnicy w płynności działania obu urządzeń. Innymi słowy, jeśli potrzebujecie najszybszego tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka i nie zależy Wam na ekranie Retina, skorzystajcie z promocji i sprawcie sobie iPada drugiej generacji.

Apple A5X vs Apple A5 vs Nvidia Tegra 3. Który procesor jest najmocniejszy? 22

via Tablet-News