Google YouTube
fot. freestocks.org / Pexels

Aplikacja YouTube z nową kartą. Odkrywanie filmów ma być łatwiejsze

Google poinformowało o wprowadzeniu nowej karty do mobilnej aplikacji YouTube. Nazywa się ona „Odkrywaj” i w ciągu najbliższych dni powinna pojawić zarówno na Androidzie, jak i OS.

Reklama

YouTube z kartą „Odkrywaj”

Serwis YouTube to ogromna baza filmów, teledysków, recenzji i innych treści. Ręczne szukacie ciekawych materiałów wymaga więc poświęcenia naprawdę sporo czasu. W związku z tym, Google stosuje algorytmy uczące się preferencji konkretnego użytkownika, a także inne rozwiązania, które w założeniach mają automatycznie dostarczyć ciekawych filmów.

Reklama

W celu zapewnienia jeszcze wygodniejszego dostępu do filmów oraz odkrywania zupełnie nowych twórców i artystów, YouTube otrzymał kartę „Odkrywaj”. Pojawiła się ona w miejscu wcześniejszej karty o nazwie „Na czasie”.

Na samej górze znajduje się sekcja z popularnymi kategoriami, takimi jak: Na czasie, Muzyka, Gry, Wiadomości i Filmy. Kliknięcie w wybrany przycisk prowadzi do strony zawierające wyłącznie materiały z danej kategorii. Wyświetlane są zarówno treści z obserwowanych kanałów, jak i także materiały wrzucone przez innych twórców, które mogą nas zainteresować.

Google obiecuje, że z czasem lista dostępnych kategorii będzie się rozszerzać o kolejne pozycje. Nie jest jednak jasne, na jakie dokładnie przyciski zdecyduje się firma z Mountain View. Niewykluczone, że zobaczymy jeszcze kategorie Zwierzęta, Sport czy Motoryzacja – w końcu te tematy cieszą się dużą popularnością w serwisie.

Karta „Na czasie” wciąż jest dostępna

Jak już wcześniej wspomniałem, karta „Na czasie” zniknęła z głównego ekranu aplikacji YouTube. Nie została ona jednak całkowicie usunięta. Teraz dostępna jest w karcie „Odkrywaj” na samej górze obok innych kategorii i nadal pozwala ona przejrzeć materiały, które aktualnie cieszą się wysokim zainteresowaniem na YouTube.

Poniżej przycisków z kategoriami umieszczona jest lista filmów zyskujących popularność. W założeniach służy ona do odkrywania interesujących treści z subskrybowanych kanałów, jak i tych nieobserwowanych. Dzięki temu, możemy przykładowo poznać zupełnie nowych twórców i artystów.

Nowość jest obecnie testowana, ale powinna już pojawiać się u użytkowników stabilnej wersji aplikacji. Karta „Odkrywaj” ma być dostępna na smartfonach i tabletach działających pod kontrolą Androida i iOS. Dodam, że na moim iPhonie już mogę z niej korzystać.

Polecamy również:

Najdłużej oglądane serwisy streamingowe: YouTube i długo, długo nic

źródło: Google