xbox app microsoft interfejs
fot. Microsoft

Aplikacja Xbox już oficjalnie! Remote play i obsługa konsoli wprost ze smartfona

Na swoim telefonie mam następujące apki dla graczy: Steam, PlayStation, Battle.net Authenticator, Nintendo Switch Online i teraz zabieram się za instalację aplikacji Xbox. Microsoft nie tylko postarał się o wygodne funkcje z konsoli, ale również o remote play, dzięki któremu zagramy na telefonie lub tablecie.

O aplikacji Xbox pisaliśmy trochę jakiś miesiąc temu, przy okazji nowego interfejsu konsoli Xbox One. Znajdowała się ona wówczas w wersji beta. Dziś natomiast testy dobiegły końca, o czym poinformowała firma na Twitterze – nową aplikację Xbox można już pobrać i korzystać z niej bez żadnych ograniczeń. Znajdziemy ją w sklepie Google Play oraz App Store.

Z aplikacją Xbox obsłużysz konsolę

Po właściwym skonfigurowaniu aplikacji na swoim telefonie lub tablecie, przynosi ona szereg fundamentalnych funkcji, które ułatwią pozostanie w kontakcie z naszymi przyjaciółmi.

Dzięki Imprezom Xbox oraz czatowi nie tylko jesteśmy w stanie rozmawiać przez zestaw słuchawkowy czy nagrywać głosowe wiadomości, ale i zwyczajnie pisać z innymi. W całej grupie bądź z wybraną osobą.

Aplikacja na telefonie lub tablecie pozwoli nam również udostępnić w internecie wykonane przez nas nagrania z rozgrywki lub zdjęcia, choćby na Facebooku czy Instagramie.

Nie zabraknie jeszcze przeglądania powiadomień i ich odczytywania. Nie ma potrzeby wracać do konsoli w salonie, bo teraz wszystko mamy pod ręką. Dosłownie!

Xbox remote play – zagraj na telefonie lub tablecie

Remote play to równie gorący temat, co granie w chmurze. Dzięki tej funkcji możemy grać w nasze ulubione gry wideo na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Jak podają twórcy, wystarczy nam telefon lub tablet z systemem iOS w wersji 10 lub nowszej i systemem Android w wersji 6,0 lub nowszej.

Xbox

I jak się okazuje, tutaj też obędzie się bez konsoli. Znaleźć i zainstalować dowolną grę możemy nawet nie będąc w domu! Na ten moment aplikacja nie obsługuje jedynie gier z Xbox 360 czy Original Xbox.

Przypominam, to już oficjalnie!

Zobacz również: