Xbox Family Settings

Aplikacja Xbox Family Settings pomoże rodzicom zadbać o bezpieczeństwo dziecka przed konsolą

Xbox Family Settings to aplikacja dla rodziców, która pozwoli zadecydować m.in. o tym, ile czasu dzieci będą mogły spędzać przed konsolą. Ponadto przysłuży się także zapewnieniu bezpieczeństwa dziecku.

Reklama

Xbox Family Settings

Firma Microsoft rusza z kolejną aplikacją mobilną. Wcześniej do wersji beta trafiła aplikacja Xbox, która pozwala graczom na poruszanie się po konsolowym interfejsie z użyciem urządzenia mobilnego.

Teraz na stronie Xbox zaprezentowano kolejną, przeznaczoną dla rodziców aplikację Xbox Family Settings, z pomocą której możemy czuwać nad tym, jak zachowuje się nasze dziecko w konsolowym środowisku.

Po pobraniu Xbox Family Settings pierwszą rzeczą, jaką przyjdzie nam zrobić, jest skonfigurowanie konta rodzinnego. W niej dodamy wszystkich członków rodziny, żeby później móc m.in. otrzymywać raporty na temat tego, ile nasze dziecko spędza czasu przed konsolą każdego dnia lub tygodniowo. W tym wyświetlą się również wybierane przez nich gry.

Jeżeli uznamy, że otrzymany raport to zdecydowanie za dużo dla naszego dziecka, mamy opcję utworzenia limitu czasu spędzanego przed ekranem, na przykład na 30 minut lub ileś godzin.

Zadecydujemy także o tym, czy nasze dziecko może zagrać w wybraną grę z innymi, nawet jeśli odgórnie zablokowaliśmy grę wieloosobową. Wyjątkiem dla przykładu może być gra Minecraft, która ma taką możliwość.

To rodzic decyduje

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy poza domem, a nasze dziecko w nim zostało. Mobilną aplikację Xbox Family Settings możemy wykorzystać do przeglądania wszystkich otrzymywanych powiadomień konta dziecka. A nawet zadecydować w niej, czy może pograć odrobinę dłużej niż zakłada limit – dziecko po jego przekroczeniu może wysłać o to prośbę.

Rodzic na dodatek może zadecydować o tym, kogo nasze dziecko dodaje do listy znajomych. Możliwością jest jeszcze podejrzenie tego, kogo nasze dziecko obserwuje w usłudze Xbox Live. Tutaj podobnie możemy ustawić opcję, żeby nasza latorośl wcześniej wysyłała stosowne powiadomienie o tym, czy może to zrobić.

Aplikacji Xbox Family Settings przeznaczona jest na konsole Xbox One, a nawet PC z Windows 10 (pod warunkiem, że dziecko zalogowane jest na konto Microsoft z pomocą profilu Xbox).

Program Xbox Family Settings dostępny jest bezpłatnie na urządzeniach iOS w wersji 10 lub nowszej oraz Android w wersji 5 lub nowszej.

Zobacz też: