samolot
samolot

Świetna nowość w aplikacji Wizz Air – już nie przegapisz tanich lotów!

Pomimo restrykcji w przemieszczaniu się, związanych z panującą pandemią COVID-19, Wizz Air rozszerza funkcjonalność swojej aplikacji. Najnowszy dodatek z pewnością ucieszy osoby poszukujące tanich biletów lotniczych.

Reklama

Tanie linie lotnicze nie umierają

Ostatnie miesiące niestety nie sprzyjają miłośnikom podróży. Po lekkim zniesieniu obostrzeń podczas wakacji w 2020 roku, rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 spowodowała powrót rygorystycznych zasad oraz zamknięcie granic w wielu krajach. Sytuacja skutecznie utrudnia więc planowanie zagranicznych podróży oraz korzystanie z ofert linii lotniczych.

W 2020 roku upadłość ogłosiło ponad 40 linii lotniczych, a wbrew pozorom najbardziej zagrożonymi okazali się przewoźnicy wyższych klas. Natomiast zarówno Ryanair, jak i Wizz Air, czyli linie uznawane za budżetowe, dysponują najlepszą płynnością finansową.

samolot Wizz Air
Oczekiwany przez wielu widok (fot. Tabletowo.pl)

Pomimo znacząco zredukowanej liczby klientów, aplikacja Wizz Air wciąż otrzymuje nowe funkcje. Oprócz interaktywnej mapy ułatwiającej planowanie wakacji zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, linia lotnicza umożliwia tworzenie alertów cenowych dotyczących wybranych przez nas tras.

Ułatwione polowanie na okazje w Wizz Air

Nowość jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Aby uruchomić omawianą funkcję, musimy zainstalować lub zaktualizować aplikację Wizz Air. Następnie konieczne jest zalogowanie się na swoje konto i wybranie lotu pomiędzy żądanymi lotniskami. Po wyszukaniu połączenia, na dole ekranu powinien pojawić się przełącznik umożliwiający skorzystanie z nowej funkcji.

Powiadomienia dotyczące kosztu biletów powinniśmy otrzymywać raz dziennie i możemy je ustawić dla maksymalnie pięciu żądanych destynacji. Notyfikacje zostaną także automatycznie usunięte, gdy lot nie będzie już dostępny.

Z pewnością poszerzenie funkcjonalności aplikacji mobilnej o omawianą funkcję spotka się z ciepłym przyjęciem klientów linii Wizz Air. Zamiast korzystać z konkurencyjnych wyszukiwarek, potencjalni podróżujący mogą teraz szukać okazji bezpośrednio w ofercie przewoźnika.

Dzięki alertom cenowym, wylegiwanie się na plażach południowej Europy, weekendowy wyjazd w Alpy czy zwiedzanie pięknych zabytkowych miasteczek z pewnością okażą się łatwiejsze w zaplanowaniu. Jednak zanim zabierzemy nasz smartfon z ogromną baterią, który wybraliśmy z myślą o niezliczonych wojażach i zaczniemy wyszukiwać malownicze trasy, musimy doczekać końca pandemii lub chociaż zmniejszenia liczby zachorowań i idących za tym obostrzeń.