uber
(fot. Uber)

Aplikacja Uber z nową funkcją bezpieczeństwa w Polsce

Użytkownicy Ubera wkrótce zyskają nową opcję, która dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa. Firma zamierza wprowadzić funkcję Ride Check.

Reklama

W aplikacji Ubera już teraz znajdziemy przydatne rozwiązania, które jak najbardziej wpływają na jakość usługi. Po pierwsze, z góry podawana jest cena przejazdu. Po drugie, otrzymujemy podgląd trasy – zarówno przed zamówieniem kierowcy, jak i podczas samej podróży.

Reklama

Ride Check w aplikacji Uber

Do wspomnianego podglądu kosztów i trasy podróży, niebawem dołączy kolejna przydatna funkcja. Od grudnia polscy użytkownicy Ubera otrzymają dostęp do Ride Check. Nowość skupiona jest na poprawie bezpieczeństwa.

Ride Check wykrywa nietypowe zatrzymania w czasie podróży. Przykładowo, podczas zbyt długiego lub niezamierzonego postoju zarówno pasażer, jak i kierowca otrzymają powiadomienie z pytaniem, czy wszystko jest w porządku. Z poziomu aplikacji będą mogli oni potwierdzić, że podróż przebiega bez zakłóceń. Natomiast w przypadku, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego, aplikacja pozwoli podjąć inne działania, jak choćby skontaktowanie się ze służbami ratowniczymi.

Uber Eats już dostępny w Białymstoku i Szczecinie. W przyszłości jedzenie przyleci dronem

Warto zaznaczyć, że reagowanie aplikacji podczas dłuższych postojów to dopiero początek nowego zestawu funkcji. Firma pracuje nad dodaniem do aplikacji innych scenariuszy przejazdów. W założeniach powinno to zwiększyć zainteresowanie usługą, która dla wielu osób może okazać się bezpieczniejszą formą transportu niż korzystanie ze zwykłych taksówek.

Bardzo poważnie podchodzimy do każdego zgłoszenia w naszej aplikacji. Jako firma technologiczna, wierzymy w moc danych, wykorzystywanych do uczenia się, wyciągania wniosków i ciągłego ulepszania. Od początku naszej działalności zachęcaliśmy do dzielenia się swoimi opiniami na temat każdego z wykonanych przejazdów. Mamy nadzieję, że wprowadzenie funkcji Ride Check pomoże nam w dalszej poprawie komfortu i bezpieczeństwa na naszej platformie – mówi Ash Kebriti, CEE General Manager w firmie Uber.

Oczywiście nie mamy do czynienia ze znaczącą zmianą, ale nowość w wybranych sytuacjach może okazać się naprawdę przydatna. Ponadto, jak już wspomniałem, cieszy fakt, że firma Uber zaczęła jeszcze bardziej interesować się bezpieczeństwem pasażerów. Możliwe, że dzięki prowadzonym pracom otrzymamy zestaw pozytywnych zmian w aplikacji.

źródło: materiały prasowe

Reklama