Uber Eats już dostępny w Białymstoku i Szczecinie. W przyszłości jedzenie przyleci dronem

Uber Eats pokrywa swoim zasięgiem coraz więcej miast w Polsce. Teraz jedzenie za pomocą Ubera można zamawiać także w Białymstoku i Szczecinie.

W połowie października Uber Eats ogłosił rozszerzenie swojej usługi na kolejne śląskie miasta, czyli Gliwice i Sosnowiec, a teraz z poziomu aplikacji będzie można zamówić jedzenie także w Białymstoku i Szczecinie. W sumie usługa dostępna jest więc w 16 polskich miastach.

Reklama

Zniżka na Uber Eats

Mieszkańcy Szczecina i Białegostoku mogą skorzystać ze specjalnej zniżki, z okazji wprowadzenia Uber Eats do ich miast. Zniżka wynosi 15 zł i obowiązuje na 3 pierwsze zamówienia w tych miejscach. Żeby skorzystać z okazji, trzeba mieć zainstalowaną na swoim smartfonie aplikację Uber Eats. Następnie, w zakładce „Promocje” należy wpisać jeden z kodów promocyjnych, dostępnych dla każdego z miast. A te kody to:

 

  • BIALYSTOK3X15 – dla Białegostoku
  • SZCZECIN3X15 – dla Szczecina

Kody obowiązują do 23.12.2019 r. Uber przekazuje, że już teraz współpracuje z 50 restauracjami w Białymstoku i 40 lokalami w Szczecinie. Podobno od złożenia zamówienia do przyjazdu kuriera upływa średnio mniej niż 32 minuty.

Uber Eats testuje drony dostawcze

Przy okazji wspomnę krótko o dronie, który Uber zaprezentował dziś na szczycie Forbes 30 under 30. Chodzi o sprzęt wyposażony w sześć wirników, mogący dostarczyć danie dla dwóch osób w promieniu 10 kilometrów.

Plan jest taki, by klient zamawiał jedzenie, a restauracja przygotowywała posiłek, który następnie zostanie podpięty do drona. Ten wystartuje i pozostawi pakunek we wcześniej ustalonym miejscu. W przyszłości Uber planuje dostarczać w ten sposób paczki z jedzeniem na dachy samochodów Ubera, zaparkowanych w pobliżu domów odbiorców. Stamtąd kurierzy dowoziliby jedzenie do klienta, co znacząco skróciłoby czas dostawy.

Na początku przyszłorocznego lata, Uber chce wprowadzić ten system w amerykańskim San Diego. Mam wrażenie, że chwilę to potrwa, zanim trafi on również do Białegostoku.

 

źródło: informacja prasowa, TechCrunch