(fot. pixabay.com)

Aplikacja Telefon Google powie, kto dzwoni. Nie trzeba będzie już patrzeć na ekran

Nowość, która jest właśnie wprowadzana do aplikacji Telefon Google, powinni docenić chociażby kierowcy. Nie będą już musieli patrzeć na ekran smartfona, aby dowiedzieć się kto właśnie dzwoni.

Reklama

Przydatna funkcja dla wielu użytkowników Androida

Aplikację Telefon Google znajdziemy nie tylko na smartfonach z linii Pixel. Sięga po nią coraz więcej producentów współpracujących z firmą z Mountain View. Ponadto wielu użytkowników instaluje ją na swoich urządzeniach, bowiem zapewnia prosty i czytelny interfejs, a także sporo przydatnych opcji. Przykładowo jedna z ostatnich aktualizacji wprowadziła możliwość automatycznego nagrywania rozmów.

Natomiast teraz, jak informuje serwis XDA Developers, twórcy zdecydowali się udostępnić kolejną interesującą funkcję. Po jej włączeniu zyskamy opcję głosowego ogłoszenia nazwy kotantku lub numeru telefonu podczas połączenia przychodzącego. Dzięki temu nie będziemy musieli już patrzeć na wyświetlacz smartfona, aby dowiedzieć się kto właśnie do nas dzwoni.

Testy zakończone pomyślnie, więc czas na wprowadzenie zmian w aplikacji Telefon Google

Warto dodać, że funkcja była już testowana od dłuższego czasu. Pierwsze wzmianki odkryto w pliku APK już we wrześniu zeszłego roku. Następnie opcja trafiła do zainteresowanych testerów, a teraz jest wdrażana u wszystkich użytkowników wraz z aktualizacją aplikacji.

aplikacja Telefon Google
(fot. XDA Developrs)

Nowa funkcja w aplikacji Telefon Google pojawia się w menu ustawień na pierwszym planie, obok innych najważniejszych opcji. Nie trzeba więc jej szukać w zaawansowanych ustawień, jak miało to miejsce w wersji beta.

W celu zwiększenia prywatności, a także uniknięcia sytuacji ogłoszenia nazwy kontaktu lub numeru w miejscach publicznych, możemy włączyć działanie funkcji tylko w przypadku korzystania z zestawu słuchawkowego. Jak już wcześniej wspomniałem, z nowości powinni być zadowoleni szczególnie kierowcy, aczkolwiek najpewniej znajdzie zastosowanie także w przypadku innych użytkowników.

Należy mieć na uwadze, że rozwiązanie udostępnianie jest stopniowo. W związku z tym, jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć odpowiedni przełącznik w ustawieniach aplikacji Telefon Google. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizację.