(fot. Tabletowo.pl)

Brakuje czasu na Stranger Things? Netflix pracuje nad rozwiązaniem

Nie masz czasu na obejrzenie nowego odcinka ulubionego serialu? Netflix testuje właśnie funkcję, która w założeniach powinna w tym pomóc.

Netflix z opcją zmiany prędkości odtwarzania

Aplikacja Netflixa nie otrzyma funkcji, która zapewni nam więcej wolnego czasu w ciągu dnia – niestety, to nie jest możliwe. Twórcy, na wzór innych odtwarzaczy i apek do podcastów, postanowili wprowadzić możliwość ustawienia prędkości odtwarzania.

Obecnie nowość jest w fazie wczesnych testów – jak zauważa serwis Android Police, dostęp do niej mają tylko wybrani użytkownicy. Nieliczne raporty wskazują, że opcja jest włączana od około tygodnia. Prawdopodobnie mamy do czynienia z aktywacją po stronie serwera, a więc pobranie konkretnej wersji aplikacji nie zapewnia dostępu do sterowania szybkością odtwarzania.

(fot. Android Police)

Netflix przygotował kilka trybów odtwarzania, między którymi można przełączać się w dowolnym momencie. Dla osób, które z pewnych względów chcą zwolnić tempo, dostępne są tryby – 0,5x i 0,75x. Z kolei użytkownicy, którzy nie mają czasu lub chcą szybciej nadrobić zaległości w Stranger Things bądź innym serialu, mogą sięgnąć po tryby przyśpieszenia odtwarzania – 1,25x lub 1,5x.

To całkiem dobry pomysł nie tylko dla zabieganych

Oczywiście ważną kwestią pozostaje komfort konsumowania przyspieszonych materiałów. Odczucia mogą być zupełnie inne niż chciałby tego reżyser i inne osoby odpowiedzialne za serial czy film. W przypadku podcastów czy audiobooków szybciej odtwarzany jest wyłącznie dźwięk, natomiast Netflix to również obraz. Niewykluczone jednak, że dla wielu widzów będzie to spore udogodnienie ze względu na chociażby mało wolnego czasu w ciągu dnia. Ponadto, widzę tutaj opcję przydatną dla osób uczących się obcego języka z seriali – wolniejsze odtwarzanie powinno pomóc lepiej zrozumieć wypowiadane kwestie.

Funkcja została zauważona w aplikacji na Androida. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle nastąpi jej masowe wdrożenie u wszystkich użytkowników. Jeśli faktycznie Netflix zdecyduje się wprowadzić różne prędkości odtwarzania, to odpowiedni przełącznik powinien pojawić się również na innych platformach – iOS, Android TV czy przystawkach Apple TV.

Polecamy również:

Tesla udostępnia dużą aktualizację. Wśród nowości Netflix i gra Cuphead

źródło: Android Police