(fot. pixabay.com)

NaviExpert na Androida z usprawnioną prezentacją korków

W najnowszej aktualizacji aplikacja NaviExpert na Androida otrzymała zmodyfikowany sposób prezentacji korków na trasie. Teraz interfejs ma być bardziej przejrzysty.

Reklama

NaviExpert i informacje o korkach

Na dobrą nawigację samochodową składa się wiele elementów i funkcji. Owszem, kluczowe są dokładne i często aktualizowane mapy, a także sprawny algorytm wyznaczenia nowej trasy. Dla wielu użytkowników jednak równie ważne są inne opcje, jak chociażby informacje o obowiązujących ograniczeniach prędkości czy utrudnieniach na trasie. W związku z tym, twórcy NaviExpert tym razem skupili się na jednej z dodatkowych funkcji.

Reklama

Do tej pory nawigacja NaviExpert pokazywała korki na wszystkich głównych drogach, niezależnie czy jechaliśmy danym odcinkiem. Dla sporej grupy osób taki sposób przedstawienia informacji negatywnie wpływał na czytelność wskazań. Po licznych prośbach, firma zdecydowała się to zmienić.

(fot. NaviExpert)

Po zainstalowaniu aplikacji w wersji 11.4.287, funkcja informowania o korkach skupia się przede wszystkim na aktualnej drodze i alternatywnych trasach. Dzięki temu, kierowca szybciej zorientuje się, że przed nim występują utrudnienia w ruchu i może podjąć decyzję o wybraniu alternatywnej trasy.

Droga, na której przejazd odbywa się płynnie, oznaczona jest niebieskim kolorem. Natomiast jeśli na wybranym odcinku trasy pojawią się niewielkie utrudnienia, to zostanie on oznaczony kolorem żółtym. Jasnoczerwony kolor wskazuje z kolei, że w tym miejscu z płynnością ruchu jest gorzej niż zwykle i tworzą się korki. Najmniej przyjemnym widokiem dla kierowcy będzie kolor ciemnoczerwony, który sygnalizuje duży zator.

NaviExpert – jak zmienić sposób przedstawienia korków?

Jeśli użytkownik preferuje poprzedni widok, to nie musi wstrzymywać się z aktualizacją. Twórcy NaviExpert udostępnili opcję, która pozwala przywrócić informowanie o korkach na wszystkich głównych drogach.

Dotychczasowy sposób wizualizacji korków włączymy w ustawieniach aplikacji. Należy wybrać „Ustawienia trasy” i następnie przejść do sekcji „Prezentacja korków w trakcie nawigacji”.

Aktualizacja jest właśnie wdrażana na urządzenia działające pod kontrolą Androida. Powinna być już dostępna z poziomu Sklepu Google Play.

Polecamy również:

Testujemy nawigacje na Androida dostępne w Huawei AppGallery – co jeśli nie Google Maps?

źródło: materiały prasowe