Od teraz w aplikacji moBILET za bilet i parking zapłacisz również za pomocą BLIK-a 20
fot. moBILET

Od teraz w aplikacji moBILET za bilet i parking zapłacisz również za pomocą BLIK-a

moBILET to jedna z tych aplikacji, za pośrednictwem której można kupić bilet na autobus i pociąg oraz zapłacić za parkowanie. Program wzbogacił się właśnie o kolejną funkcję, a mianowicie opcję zapłacenia za pomocą BLIK-a. Przy okazji można też włączyć usługę One Click BLIK, czyli płatność jednym kliknięciem.

BLIK to świetna rzecz. Sam z niej namiętnie korzystam, czy to płacąc w sklepach internetowych (w stacjonarnych używam Android Pay), czy wypłacając pieniądze z bankomatów. Coraz więcej aplikacji również zaczyna honorować tę metodę płatności. Zrobiły to już m.in. Allegro i jakdojade. Teraz do tego zacnego grona dołącza moBILET.

Aby zacząć płacić BLIK-iem, najpierw należy w Ustawieniach zdefiniować go jako źródło płatności. Aby to potwierdzić, trzeba przelać 1 zł na rzecz operatora programu i zapamiętać moBILET jako zaufany sklep w aplikacji mobilnej banku. Jest to niezbędne, aby korzystać z usługi One Click BLIK. Po poprawnej weryfikacji, złotówka wróci automatycznie na konto użytkownika. Na koniec konieczne jest ustawienie BLIK-a jako domyślnego źródła płatności.

Jak wspomniałem, podczas opisanego powyżej procesu weryfikacji koniecznie należy dodać moBILET do zaufanych, ponieważ tylko wtedy będzie można korzystać z usługi One Click BLIK, czyli płatności jednym kliknięciem. Normalnie podczas płacenia BLIK-iem konieczne jest ręczne przepisywanie sześciocyfrowego kodu, wygenerowanego w aplikacji mobilnej banku. Dzięki One Click BLIK nie trzeba już tego robić – wystarczy tylko potwierdzić transakcję w apce banku. To znacznie ułatwia i przede wszystkim przyspiesza proces regulowania należności.

BLIK dostępny jest w Alior Banku, Banku Millenium, BZ WBK, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Orange Finanse, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe i BGŻ BNP Paribas. Wkrótce do tego grona mają dołączyć również Raiffeisen Bank i Credit Agricole.

Źródło: informacja prasowa