W aplikacji Fitbit da się teraz zapisywać wyniki badań poziomu cukru we krwi

Fitbit jest znany z produkcji urządzeń noszonych, Co prawda żadne z nich nie ma jeszcze funkcji pomiaru poziomu glukozy we krwi, ale firma najwyraźniej już teraz przygotowuje się na taką możliwość.

Reklama

Dodatkowe funkcje aplikacji Fitbit

Nowa funkcja w żadnym wypadku nie jest jakąś rewolucją. Fitbit integruje w niej jedynie monitor poziomu glukozy we krwi – użytkownik będzie musiał samodzielnie dokonywać pomiarów i manualnie wprowadzać uzyskane wyniki do programu. To po prostu odpowiednik innych tego typu aplikacji. Jeśli więc mamy na smartfonie specjalną apkę do wpisywania poziomów cukru we krwi, a jesteśmy posiadaczami jakiegoś gadżetu Fitbita, będziemy mogli odinstalować dodatkowy program, a przenieść się z zapisywaniem wyników badań do aplikacji Fitbita.

Aplikacja, na podstawie podanych przez nas danych, tworzy historię wpisów lub pomaga utworzyć cele zdrowotne. To szczególnie przydatne, gdy jesteśmy w trakcie zmiany diety i chcielibyśmy wiedzieć, jak wpływa ona na nasze wyniki poziomu glukozy we krwi.

Sekcja monitorowania glukozy we krwi w aplikacji Fitbit

Dodatkowe funkcje będą oferowane dla osób opłacających Fitbit Premium. Ci będą mieli swobodny dostęp do danych w skali miesiąca, możliwość porównywania ich z informacjami pochodzącymi z innych okresów, skorzystania z raportów o kondycji i specjalnych programów zdrowotnych.

Smartwatche z glukometrem

Co prawda Fitbit nie ma w swojej ofercie zegarka czy smartbanda, który potrafiłby mierzyć poziom cukru we krwi, ale to tylko kwestia czasu. Samsung i Apple pracują już nad odpowiednią technologią. Zgodnie z doniesieniami, 2021 rok powinien przynieść funkcjonalne urządzenia wyposażone w taką możliwość. Wypada czekać!