Dla deweloperów nie ma rzeczy niemożliwych – już można zmienić funkcje klawisza asystenta Bixby w Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 bezapelacyjnie jest najlepszym smartfonem w ofercie Samsunga, ale niektórych zmartwił fakt, że po raz pierwszy producent nie daje użytkownikom możliwości wyłączenia klawisza, dedykowanego asystentowi Bixby. Dla deweloperów nie ma jednak rzeczy niemożliwych – dzięki tej aplikacji można przypisać mu zupełnie inne akcje. A jest z czego wybierać!

Odnoszę wrażenie, że użytkownicy jakoś niespecjalnie mogą przekonać się do Bixby’iego – w przeciwnym razie w sieci nie roiłoby się od poradników pod tytułem „Jak wyłączyć przycisk Bixby”, a aplikacja bxActions nie miałaby już ponad miliona pobrań. A to właśnie ona pozwala zmienić funkcjonalność znienawidzonego przez wielu klawisza.

Aplikacja sama w sobie nie jest nowa, ale deweloper niedawno dodał do niej możliwość zarządzania klawiszem od asystenta Bixby również w Galaxy Note 9. Za pomocą bxActions można go całkowicie wyłączyć lub nadać mu nowe funkcje. A tych jest naprawdę dużo, bo aż ponad trzydzieści! Wśród nich znajdują się m.in. zmiana profili dźwiękowych, przechwytywanie ekranu, włączenie latarki i uruchomienie Asystenta Google.

Deweloper zapewnia, że w aplikacji nie ma irytujących reklam, pomimo że jest ona darmowa. Dostęp do niektórych funkcji można jednak odblokować dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty – wahają się one od 8,29 do 12,99 złotych za element. Program może pochwalić się w większości pozytywnymi opiniami – średnia ocena to 4,2, z czego najczęściej użytkownicy przyznawali mu pięć gwiazdek.

Na koniec warto jeszcze dodać, że aplikacja bxActions kompatybilna jest również z Galaxy Note 8, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/09/samsung-galaxy-note-9-to-pierwsze-wrazenia/

Źródło: Phone Arena