aparat w Huawei Mate 30 Pro
Aparat w Huawei Mate 30 Pro (fot. Huawei)

Aparat w Huawei Mate 30 Pro przetestowany przez DxOMark. Wyniku możecie się domyślić

Pomimo niesprzyjających okoliczności, Huawei zdecydował się zaprezentować Mate 30Mate 30 Pro. Smartfony mają trafić do Europy, ale nie wiadomo, czy do Polski również. Ekipa z DxOMark bardzo szybko przetestowała możliwości fotograficzne wersji z dopiskiem „Pro”. Zapewne domyślacie się, jaką ocenę otrzymał najnowszy flagowiec chińskiego przedsiębiorstwa.

Huawei Mate 30 Pro – aparat

Panel tylny Mate 30 Pro wizualnie bardziej przypomina aparat cyfrowy aniżeli smartfon. Zabieg ten był celowy – Huawei chciał w ten sposób podkreślić, że aparat w tym modelu (oraz w Mate 30) może pochwalić się bardzo rozbudowanymi możliwościami i jest jednym z najważniejszych elementów flagowca.

Aparat główny w Mate 30 Pro składa się łącznie z czterech „oczek”: 40 Mpix (f/1.6, 27 mm, sensor RYYB 1/1.7″ 4:3) z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) + 40 Mpix (f/1.8, 18 mm, sensor RGGB 1/1.54″ 3:2) z obiektywem szerokokątnym + 8 Mpix (f/2.4, 80 mm, OIS, teleobiektyw) z 3x zoomem optycznym, 5x hybrydowym i 30x cyfrowym + sensor 3D. Na przodzie smartfona znajduje się zaś pojedynczy o rozdzielczości 32 Mpix z przysłoną f/2.0.

Huawei Mate 30 Pro – test aparatu DxOMark

Po przeprowadzeniu testów, ekipa z DxOMark przyznała Huawei Mate 30 Pro aż 121 punktów, dzięki czemu smartfon został nowym liderem rankingu DxOMark Mobile, wyprzedzając dotychczasowego, Samsunga Galaxy Note 10+ 5G, aż o cztery punkty. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, bowiem z analogiczną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przeszłości – podobnym sukcesem mogły pochwalić się Huawei P20 i P20 Pro.

Za same zdjęcia Huawei Mate 30 Pro otrzymał zawrotne 131 punktów. Ekipa z DxOMark pochwaliła m.in. ogromną ilość detali w większości warunków, dokładną ekspozycję w przeważającej części sytuacji, trzymanie pod kontrolą szumów i odpowiednie analizowanie głębi przy zdjęciach w trybie bokeh. Wśród słabszych stron wymieniono z kolei na przykład momentami zaburzony balans bieli i dość wąski kąt widzenia w aparacie z obiektywem szerokokątnym.

Jeśli zaś chodzi o wideo, to w tym aspekcie Huawei Mate 30 Pro dostał równe 100 punktów. Wśród mocnych stron ekipa z DxOMark wymienia odpowiednią ekspozycję w większości warunków, trzymanie pod kontrolą szumów i dużą ilość detali we wnętrzach i jasnym świetle, jasne i przyjemne kolory oraz szybki, dokładny i powtarzalny autofokus, a także efektywną stabilizację. Słabsze strony smartfona w materii wideo to z kolei m.in. artefakty tekstury w pomieszczeniu i przy słabym świetle, sporo szumów w słabym świetle i niestabilność balansu bieli na zewnątrz.

Przy okazji warto też dodać, że aparat na przodzie Huawei Mate 30 Pro otrzymał od DxOMark z kolei tylko 93 punkty (97 za zdjęcia, 88 za wideo), w związku z czym smartfon jest dopiero na piątym miejscu rankingu DxOMark Mobile Selfie, za Samsungiem Galaxy Note 10+ 5G (99), Asusem ZenFone 6 (98), Samsungiem Galaxy S10 5G (97) i Samsungiem Galaxy S10+ (96).

Polecamy również: DxOMark aktualizuje procedurę testową aparatów w smartfonach

DxOMark aktualizuje procedurę testową aparatów w smartfonach

Źródło: DxOMark