Microsoft Defender ATP

Antywirus Microsoft Defender trafia na Androida. Na razie w wersji testowej

Dla wielu Microsoft Defender jest podstawowym antywirusem na system Windows i nie widzą potrzeby instalowania oprogramowania tego typu pochodzącego od innej firmy. Pytanie, czy byliby chętni skorzystać z Defendera także na Androidzie?

Antywirus Microsoft Defender na Androida

O tym, że Microsoft planuje wydać mobilną wersję swojego antywirusa na platformę Android, wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. O swoich zamiarach firma poinformowała w lutym.

Unsafe site2.png
Microsoft Defender ATP na Androida

Spośród systemów mobilnych to właśnie Android jest zdecydowanie chętniej atakowany przez nieuczciwych programistów, pragnących zarobić na oszustwie oraz naiwności użytkowników smartfonów i tabletów. Każdego miesiąca Google wyrzuca ze sklepu Google Play tysiące aplikacji napisanych w celu wyłudzania danych czy zawierających złośliwy kod czyniący pustki w zainfekowanych urządzeniach.

Connectionblocked.png
Microsoft Defender ATP na Androida

Defender na Androida będzie miał szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo telefonu. Wśród nich znajdzie się skaner złośliwego oprogramowania, który ograniczy dostęp podejrzanej aplikacji do innych programów, na przykład poczty e-mail czy bankowości mobilnej. Będzie też czuwał nad tym, czy pobierane przez nas pliki nie zawierają niechcianych załączników lub charakterystycznych trojanów i malware’u.

Microsoft Defender ATP na razie tylko testowo

Oczywiście również w iOS występują zagrożenia bezpieczeństwa, dlatego Microsoft przygotowuje aplikację także na system Apple. Jednak to właściciele smartfonów z Androidem będą mogli przetestować Defendera jako pierwsi.

Aplikacji Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection) nie da się na razie pobrać ze sklepu Google Play, nawet w wersji próbnej. Dostępny jest wyłącznie w wersji testowej dla subskrybentów Microsoft 365.

ThreatFound.png
Microsoft Defender ATP na Androida

Jeśli opłacasz któryś z planów Microsoftu i masz ochotę skorzystać z ochrony antywirusa na Androidzie, zarejestruj się do programu próbnego za pośrednictwem tej strony. Inną opcją jest po prostu poczekanie, aż Defender na Androida stanie się powszechnie dostępną aplikacją.