Microsoft naprawdę myśli, że będziesz organizował spotkania rodzinne przy pomocy Teams

Microsoft próbuje zachęcić nas do korzystania z Teams jako narzędzia przeznaczonego nie tylko dla użytkowników firmowych. W tym celu przedstawia nowe opcje dostępne dla kont prywatnych.

Teams jako element Microsoft 365

Microsoft Teams jest programem codziennego użytku w wielu większych i mniejszych firmach. Wykupienie subskrypcji biznesowej Microsoft 365 zapewnia łatwy obieg dokumentów, możliwość współdzielenia projektów i łatwą komunikację z zespołem.

Opcje te wydają się być mniej pożądane w mniejszych grupach, ale gigant z Redmond jest zdania, że mogą sporo wnieść w codzienność rodzin, które płacą za Microsoft 365 Family.

Organizowanie czasu w rodzinie przez aplikację?

Microsoft nie przedstawia Teams dla użytkowników domowych jako alternatywy wobec „klasycznych” komunikatorów. Aplikacja ma być pomocna podczas organizowania różnego rodzaju spotkań z rodziną i znajomymi. Zamiast więc tworzyć rodzinną grupę w Messengerze czy WhatsAppie, będzie można wymieniać się wieloma informacjami z członkami rodziny na Teams.

Nie chodzi tylko o tekst czy obrazki – Teams oferuje połączenia wideo, współdzielone listy, wpisy do kalendarza czy udostępnianie haseł, dokumentów w chmurze, haseł Wi-Fi czy swojej lokalizacji. Wszystko to w chronionym przez Microsoft środowisku, do którego nie będą mieli szansy przeniknąć obcy.

An animated image showing off new features in Microsoft Teams.

Zastanawiam się, czy Teams dla użytkowników prywatnych rzeczywiście trafi w potrzeby osób korzystających z subskrypcji Microsoft 365 Family. Trudno mi na razie wyobrazić sobie działanie tego „systemu” w zwykłym trybie codziennego życia, ale spróbować nie zaszkodzi.

Między kontami firmowym i domowym w Microsoft Teams, łatwo przełączymy się dzięki mobilnej aplikacji na Androida.

An animated image showing off new features in Microsoft Teams.