smartfony smartphones

Fani benchmarków używają smartfonów ze Snapdragonem 835

Gdyby mnie zapytano, jaki procesor najczęściej napędza smartfony, odpowiedziałbym zgodnie ze znanymi mi faktami, że Qualcomm Snapdragon 410. Tymczasem AnTuTu jest innego zdania – według benchmarku najpopularniejszy jest bowiem flagowy układ Qualcomma na ten (2017) rok, czyli Snapdragon 835.

AnTuTu opublikowało zestawienie dziesięciu najczęściej spotykanych procesorów w smartfonach. Jak już wiecie, na samym szczycie znalazł się Snapdragon 835. W dodatku można powiedzieć, że dosłownie zmiótł on konkurencję, ponieważ zgarnął dla siebie aż 26,90% udziałów! Drugi w kolejności jest HiSilicon Kirin 960 autorstwa Huawei z wynikiem 9,15%. Dalej to już plejada samych Snapdragonów: trzeci jest Snapdragon 820 (8,59%), czwarty Snapdragon 625 (7,37%), piąty Snapdragon 821 (6,81%), szósty Snapdragon 660 (2,79%), a siódmy Snapdragon 652 (2,66%).

Reklama

Ostatnią trójkę – co trochę mnie na początku zaskoczyło – otwiera Helio X20 (2,62%). Zamyka ją także MediaTek, tylko że Helio P10 (2,07%). Pośrodku znalazł się jeszcze Snapdragon 653 (2,27%).

fot. @AnTuTuLabs

 

Nie wiem, jak Wam, ale mnie po zobaczeniu tego TOP 10 nasunął się tylko jeden wniosek – swoje smartfony w AnTuTu najczęściej testują właściciele flagowców i urządzeń z wyższej średniej półki. Nie tylko świadczy o tym Snapdragon 835 na pierwszym miejscu, ale również pojawienie się w zestawieniu Snapdragona 660, który napędza stosunkowo niewielką liczbę modeli. Zrozumieć mógłbym jedynie obecność Snapdragona 625, ponieważ ten procesor spotkać można obecnie właściwie w co drugim średniaku.

Najbardziej mnie jednak zaskoczyło pojawienie się w tym TOP 10 MediaTeka Helio P10, ponieważ przy wszystkich wyżej wymienionych, Helio X20 również, wypada pod względem wydajności naprawdę słabo. Z drugiej strony bardzo możliwe, że kluczem do tego – nazwijmy to – „sukcesu” jest to samo, co w przypadku Snapdragona 625, czyli pakowanie go na potęgę przez całą masę producentów do smartfonów, pozycjonowanych na średniej półce.

Na koniec muszę jednak wyraźnie zaznaczyć, że opublikowane przez AnTuTu TOP 10 najczęściej spotykanych procesorów w smartfonach nie oddaje w żaden sposób sytuacji na rynku. Oznacza jedynie, że swoje urządzenia w tym benchmarku najchętniej testują właściciele propozycji flagowych oraz tych z wyższej średniej półki.

Swoją drogą ciekawe, dlaczego w powyższym TOP 10 nie ma żadnego iPhone’a? Czyżby użytkownicy smartfonów tej marki nie zwracali w ogóle uwagi na takie „pierdoły”, jak cyferki w AnTuTu? ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/16/najwiecej-urzadzen-na-swiecie-napedza-qualcomm-snapdragon-410/

Źródło: @AnTuTuLabs