(fot. Rovio)

Wściekłe Ptaki powróciły w rozszerzonej rzeczywistości! Oto Angry Birds AR: Isle of Pigs

Angry Birds to jedna z tych gier, która zawsze będzie mi kojarzyć się z godzinami spędzonymi przy niewielkim wyświetlaczu smartfona. Produkcja stworzona przez studio Rovio zdobyła ogromną popularność i została pobrana przez miliony osób. Gdy sława gry przycichła, twórcy zdecydowali się powrócić z nowym tytułem z serii – Wściekłe Ptaki zostały przeniesione do rozszerzonej rzeczywistości.

Gra Angry Birds w latach swojej świetności była zainstalowana na milionach smartfonów. Pamiętam, że znaczna większość znajomych spędzała sporo czasu na pokonywaniu kolejnych poziomów, eliminując złe zielone świnie – największego wroga tytułowych ptaków.

Twórcy Angry Birds postanowili wykorzystać wysokie zainteresowanie swoimi produkcjami. Zarówno w Google Play, jak i App Store, szybko pojawiły się kolejne gry z serii. Wśród tych tytułów warto wymienić chociażby grę Bad Piggies, która była poświęconą zielonym świniom czy Angry Birds w wydaniu skierowanym dla fanów Gwiezdnych Wojen. Co więcej, w 2016 roku w kinach pojawił się animowany film, którego głównymi bohaterami były postacie znane z Angry Birds.

Angry Birds w rozszerzonej rzeczywistości

Po filmie, który był raczej mocno przeciętny, zrobiło się dość cicho o Angry Birds. Może się to jednak teraz zmienić. Właśnie wydana została nowa gra zatytułowana Angry Birds AR: Isle of Pigs. Jak sama nazwa wskazuje, Wściekłe Ptaki zostały przeniesione do rozszerzonej rzeczywistości.

Główne zasady pozostały niezmienione. Gracz ponownie staje po stronie ptaków i jego zadaniem jest wyeliminowanie złych zielonych świń, przy okazji niszcząc zbudowane przez nie budowle. W Isle of Pigs pojawiają się postacie znane z poprzednich odsłon Angry Birds, jak podstawowy czerwony ptak, czarny Bomb, żółty Chuck i niebieski The Blues.

Wirtualne budowle, w których kryją się zielone świnie, nanoszone są na świat gracza. W związku z tym, tytuł wymaga trochę przestrzeni do komfortowej rozgrywki. Budowle można umieścić na stole lub na na podłodze. Ponadto, gracz może chodzić wokół nich, aby znaleźć najsłabszy punkt, który pozwoli jednym strzałem pokonać wszystkich wrogów na danym poziomie.

Angry Birds AR: Isle of Pigs już dostępne do pobrania

Gra Angry Birds AR: Isle of Pigs jest już dostępna w finalnym wydaniu w App Store. Można w nią grać na iPhone’ach (model 6s lub nowszy), a także na iPadach. Wymagany jest zainstalowany iOS w wersji minimum 11. W tym roku fani tej serii gier nie będą się nudzić, bowiem jeszcze w sierpniu do kin wchodzi film Angry Birds Movie 2.

Polecamy również:

Historia serii Mortal Kombat – jak narodziła się legenda?

źródło: materiały prasowe