Android N nie tylko ze współdzieleniem ekranu, ale również z oknami pop-up w zmiennych rozmiarach | Tabletowo.pl

Android N nie tylko ze współdzieleniem ekranu, ale również z oknami pop-up w zmiennych rozmiarach

Dołącz do dyskusji 0

Android N, jak każda nowa odsłona tego systemu operacyjnego, wprowadzi wiele zmian i nowości. Jedną z najważniejszych i najbardziej godnych uwagi jest zdecydowanie możliwość współdzielenia ekranu pomiędzy dwoma różnymi aplikacjami. Do tej pory taką funkcję dodają tylko wybrani producenci w swoich niektórych pozycjach. Jednak w ostatecznej wersji może pojawić się coś jeszcze ciekawszego.

Android N, jeśli wierzyć przeciekom, zaoferuje bowiem możliwość pracy nie tylko na współdzielonym ekranie, ale również opcję otwierania różnych aplikacji w oknach pop-up, których rozmiar można będzie dowolnie zmieniać. Tak przynajmniej sugeruje fragment kodu w pliku framework-res.apk:

<string name=”enable_freeform_support”>Enable freeform windows</string>
<string name=”enable_freeform_support_summary”>Enable support for experimental freeform windows.</string>

Podobne rozwiązanie możecie znać m.in. z Remix OS, bazującego na Androidzie. Użytkownik może otwierać i pracować na kilku oknach jednocześnie, a do tego dowolnie zmieniać ich rozmiar. Niewątpliwie jest to bardzo przydatna opcja i wygodniejsza w użytkowaniu niż ciągłe przełączanie się pomiędzy wieloma programami.

Jednak także tym razem ostateczna decyzja o udostępnieniu takiej funkcji będzie należała do producenta. Poniższe wskazuje również na to, że opcja ta zarezerwowana zostanie dla większych urządzeń i nie pojawi się w (przynajmniej mniejszych) smartfonach:

Manufacturers of larger devices can choose to enable freeform mode, in which the user can freely resize each activity. If the manufacturer enables this feature, the device offers freeform mode in addition to split-screen mode.

Źródło: arstechnica

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona