Android jest ogromny - ponad 600 modeli w zeszłym roku 16

Android jest ogromny – ponad 600 modeli w zeszłym roku

Zastanawialiście się kiedyś, ile jest smartfonów z Androidem na świecie? Ile rodzajów telefonów z zielonym robotem wyprodukowano i dostarczono klientom? No cóż, teraz mamy odpowiedź.

Kiedyś kolekcjonowało się karty z samochodami albo ulubionymi piłkarzami. Google najwyraźniej nie wyrósł z tej pasji, bo kolekcjonuje informacje o wszystkich niemal urządzeniach, które ukazały się na rynku z jego systemem. Jeżeli przegapiliście niedawną konferencję I/O, to pewnie nie wiecie – Google pochwalił się, że na rynku w zeszłym roku pojawiło się ponad 600 modeli smartfonów z Androidem.

Nic dziwnego, w końcu Android jest obecnie najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. W dodatku cały czas rośnie, czego nie można powiedzieć o iOS czy Windows Phone / Windows 10 Mobile. Liczba modeli z każdym rokiem rośnie, a już niedługo projekt Ara ma wejść w życie, co również może nieco namieszać na rynku.

Google podczas konferencji I/O chwalił się też ogromną liczbą pobrań ze Sklepu Play. W ubiegłym roku użytkownicy oficjalnego kanału dystrybucji aplikacji na Androida pobrali i zainstalowali gry, aplikacje czy inne narzędzia ponad 65 mld razy.

Wzrasta również liczba producentów zainteresowanych technologiami wearable. Zdaniem Google’a w zeszłym roku 12 firm zajmowało się produkcją smartwatchy z Android Wear. Rynek ten jednak nie rośnie tak dynamicznie, jak smartfony.

Źródło: DigitalTrends