Android Honeycomb 3.2 dla Motoroli Xoom już wkrótce?

Według informacji opublikowanych w Internecie Google miało rozpocząć aktualizację oprogramowania Android do wersji Honeycomb 3.2 kilka tygodni po 20 czerwca bieżącego roku. Szybki rzut oka na kalendarz pozwala dojść do wniosku, że ten czas właśnie nadszedł. To tylko plotki, ale Motorola Xoom (pierwsza, nie druga) może być pierwszym tabletem, który otrzyma nową wersję systemu z radioaktywną niebiesko-czarno pszczółką w logo. Wskazuje na to fakt, że urządzenie to było pierwszym, dla którego pojawił się Android 3.1, a także pierwszym tabletem z plasterkiem miodu na rynku.

Czego możemy spodziewać się w aktualizacji Android Honeycomb 3.2? Przede wszystkim obsługi dla procesorów Qualcomm (które są sercami tabletów Asus MeMo oraz Huawei MediPad), która będzie dodatkiem dla Nvidii Tegry 2, którą znaleźć możemy pod maską większości 10-calowych urządzeń znajdujących się na rynku. Poza tym nowa wersja systemu na pewno wniesie wiele poprawek, przyspieszeń i ulepszeń, między innymi widgetów oraz aplikacji takich jak Muzyka i Filmy (czyżby długo oczekiwane rozszerzenie listy obsługiwanych formatów wideo?). Co ciekawe, oprogramowanie 3.2 będzie ostatnią, przed pojawieniem się Ice Cream Sandwich, wersją Androida Honeycomb.

Pozostaje nam czekać, a w międzyczasie cierpliwie sprawdzać dostępność aktualizacji na tabletach Xoom. Dajcie znać, jeśli zobaczycie coś, co zaczyna się trójką, w środku ma kropkę, kończy się dwójką, a w smaku przypomina miód.

źrodło