Android 9.0 Pie w wersji beta na Samsunga Galaxy Note 8 już dostępny. Można zapisywać się na testy

Co bystrzejsi obserwatorzy stron Samsunga zauważyli, że dla ex-flagowca Galaxy Note 8 ruszył program testów wersji beta nakładki One UI, dostarczanej razem z systemem Android 9.0. To dobry znak, sugerujący, że wkrótce możliwość dołączenia do tego grona otworzy się także przed właścicielami Galaxy S8.

Informacja o programie testowym dla Galaxy Note 8 jest o tyle zaskakująca, że Samsung nie miał wcześniej w zwyczaju wydawać limitowanej wersji beta dla testerów oprogramowania posiadających wcześniejszych flagowców firmy. Dotąd ograniczane były one tylko do aktualnych flagowców z serii Galaxy S.

Reklama

Zaproszenia do programu niektórzy znaleźli już w aplikacji Samsung Members. Nie dotyczą one na razie Polski – informacja pojawia się na razie w Indiach i Korei Południowej. Na pewno odpowiednie komunikaty pojawią się wkrótce także dla innych regionów, w tym w Europie.

W regulaminie wspomniano, że użytkownicy biorący udział w testach, będą mogli korzystać z pełnego Androida 9.0 Pie oraz nakładki One UI dla Galaxy Note 8 wcześniej niż inni.

Zanim Note 8 otrzyma jednak ostateczną wersję Androida Pie, miną zapewne jeszcze ze dwa miesiące, jeśli nie więcej. Ci więc, którzy nie interesują się wersjami testowymi, będą musieli jeszcze trochę poczekać. Według kalendarza aktualizacji Samsunga, oficjalny rollout Androida 9.0 dla tego modelu ma nastąpić w lutym, ale zastanawiam się nad tym, czy uda się zmieścić w założonych terminach.

Które smartfony Samsunga i kiedy dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie? Mamy harmonogram dla Polski!

źródło: Sammobile