Jeżeli to nie troll, to Android O nie będzie się nazywał Oreo, tylko nieco inaczej | Tabletowo.pl

Jeżeli to nie troll, to Android O nie będzie się nazywał Oreo, tylko nieco inaczej

Dołącz do dyskusji 0

Już dziś Google zaprezentuje Androida O. I choć mówiło się o tym właściwie od samego początku, to ostatnio otrzymaliśmy coś na kształt potwierdzenia, że najnowsze wydanie Zielonego Robocika będzie nosiło miano „Oreo”. Tymczasem na kilkanaście godzin przed oficjalnym debiutem nowego Androida dostaliśmy cynka, że może się on nazywać nieco inaczej.

Jest tradycją, że każde kolejne wydanie Androida opatrywane jest mianem jakiejś słodkości. Wśród ostatnich można wymienić Lizaka (5.0 i 5.1), Piankę (6.0) i Nugata (7.0 i 7.1). Zdarzyło się jednak, że Google użyło do tego zastrzeżonego znaku towarowego i mowa tu oczywiście o KitKat (4.4). Co ciekawe, swojego czasu mówiło się, że na analogiczny krok koncern z Mountain View zdecyduje się również w przypadku zeszłorocznego wydania i ochrzci je Nutella.

Nic więc dziwnego, że w sumie pierwszą myślą, kiedy pojawia się temat nowego Androida, jest skojarzenie z popularną marką jakichś słodkości. W przypadku Androida O było to Oreo. I w zasadzie regularnie powtarzano ten pomysł, ponieważ nie przypominam sobie, aby w ostatnich miesiącach padła jakaś równie sensowna alternatywa. Ba, nawet sam Evan Blass ostatnio „potwierdził”, że dzisiaj zadebiutuje właśnie Android 8.0 Oreo.

Tymczasem na kilkanaście godzin przed premierą najnowszego wydania Androida Cliff Wade, menadżer działu wsparcia Nova Launcher zasugerował, że Android O nie będzie się nazywał Oreo, a… Orellete. Co więcej, jest o tym święcie przekonany i w komentarzach pod widocznym poniżej tweetem zaciekle broni podanej przez siebie informacji.

Jeżeli ktoś się zastanawia, co to jest Orellete, to Cliff Wade wyjaśnia, że ten słodki deser wywodzi się z Katalonii i najczęściej podawany jest podczas wesel.

Zapewne większość z Was po raz pierwszy słyszy o Orellete i wątpi, żeby Google na nazwę Androida wybrało znany jedynie w bardzo wąskich kręgach deser. Cliff Wade sugeruje jednak, że to żadna przeszkoda, ponieważ z Nougatem czy Froyo była podobna historia. Według mnie nie do końca, ale nie mam zamiaru się wykłócać. Po prostu poczekam do wieczora aż Google oficjalnie zaprezentuje Androida O.

A Wy jaką nazwę obstawiacie? Oreo? Orellete? Czy może jeszcze coś innego? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: @CliffWade dzięki The Android Soul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona