Android 7.0 Nougat wciąż na niewielkiej liczbie urządzeń. Tylko 0,4% z nich pracuje pod jego kontrolą 19

Android 7.0 Nougat wciąż na niewielkiej liczbie urządzeń. Tylko 0,4% z nich pracuje pod jego kontrolą

Przykre to, ale prawdziwe… Nougat zadebiutował pod koniec sierpnia bieżącego roku i wciąż niewiele urządzeń pracuje pod jego kontrolą. Co prawda, już kilku producentów uporało się z aktualizacją swoich flagowych modeli, ale pozostali wciąż muszą czekać, by zakosztować nowego systemu.

Androida 7.0 Nougat możemy znaleźć jedynie na 0,4% wszystkich urządzeń z Androidem. To wciąż zbyt mało i w porównaniu do ubiegłego miesiąca wzrost jest minimalny, bo tylko o 0,1% (na początku listopada pod kontrolą Nougata pracowało 0,3% urządzeń).

Co z pozostałymi wersjami systemu? Android 6.0 Marshmallow zgarnął dla siebie trochę większy kawałek tortu niż w ubiegłym miesiącu. Piankę znajdziemy już na 26,3% wszystkich urządzeń. Tym samym Marshmallow w końcu przegania Androida 4.4 KitKat, bo ten drugi, kontroluje pracę 24% sprzętów (w ubiegłym miesiącu było to odpowiednio 24% i 25,2%).

Android Lollipop natomiast, nadal na prowadzeniu. Łącznie udziały tej wersji systemu wynoszą 34% (10,8% 5.0, 23,2% 5.1). W zeszłym miesiącu sytuacja była prawie identyczna (34,1%) i tym samym lizak wciąż pozostaje najpopularniejszą wersją Androida.

Sporo urządzeń (w sumie 12,8%) nadal pracuje pod kontrolą Androida Jelly Bean. Pozostałe (niższe) wersje systemu, zanotowały lekki spadek względem ubiegłego miesiąca. Tylko Froyo – niezmiennie – znajdziemy na 0,1% wszystkich urządzeń.

udzial-procentowy-androida-grudzien-2016
Udział procentowy poszczególnych wersji systemu Android w grudniu 2016 roku

Sytuacja Nougata z pewnością ulegnie zmianie, gdy tylko pozostali producenci w końcu wypuszczą aktualizację oprogramowania. W obecnej chwili takie modele jak: LG G5, HTC 10, HTC One M9, Sony Xperia X Performance, Sony Xperia XZ, Lenovo Moto Z i Moto Z Force już dostają aktualizację systemu w różnych krajach. Nadal czekamy na pozostałych producentów, a w szczególności mam tutaj na myśli Samsunga, który wciąż nie wydał oficjalnej aktualizacji dla modeli Galaxy S7/S7 Edge, a jedynie wersję beta.

Źródło: 9to5google