Android 6.0 Marshmallow dla rodziny Sony Xperia Z5 w przyszłym miesiącu 17

Android 6.0 Marshmallow dla rodziny Sony Xperia Z5 w przyszłym miesiącu

Flagowe Xperie z serii Z5 zostały zaprezentowane na berlińskich targach IFA na początku września tego roku. Gdyby przesunięto premierę co najmniej o miesiąc, istniałaby szansa, że zadebiutowałyby już z Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzie (oficjalnie pokazanego przez Google 29 września).

Sony zdecydowało jednak zaprezentować Xperie Z5, Z5 Compact i Z5 Premium drugiego września, co przełożyło się na fakt, że działają one jeszcze pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Jeszcze, ponieważ według najnowszych doniesień, już wkrótce ma się to zmienić:

Wygląda więc na to, że prace nad Androidem 6.0 Marshmallow dla Xperii Z5, Z5 Compact i Z5 Premium są na ukończeniu i w przyszłym miesiącu wszystkie smartfony z tej serii powinny otrzymać aktualizację. Jednak to nie koniec – inne modele z rodziny Xperia dostaną ją niedługo później. Jeśli zastanawiacie się, które dokładnie – odsyłam Was do oficjalnej listy przygotowanej przez Sony.

Warto także przypomnieć, że @Ricciolo1 jakiś czas temu opublikował na swoim profilu na Twitterze informację, że Android 6.0 Marshmallow przyniesie ze sobą ulepszony tryb Stamina, który jeszcze bardziej wydłuży czas pracy na pojedynczym ładowaniu w Xperiach z serii Z5.

Jeśli jednak nie chcecie czekać aż producent udostępni oficjalną aktualizację, możecie pobrać „czystą” wersję najnowszego systemu Google – pamiętajcie jednak, że jest ona pozbawiona autorskich rozwiązań Sony.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia Z5 (pod linkiem recenzja)

Źródło: @Ricciolo1