Android 3.1 dla LG G-Slate (Swift Tab)

Od premiery tego zapomnianego już tabletu minęło bardzo dużo czasu, a ja nadal nie jestem pewien, jak powinienem go nazywać: G-Slate, Swift Tab, Optimus Pad? Tak czy inaczej, sieć T-Mobile opublikowała dziś informację, że użytkownicy urządzenia mogą spodziewać się aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Android Honeycomb 3.1.

Nie jesteśmy pewni, dlaczego nie 3.2, skoro ta wersja jest już ogólnie dostępna, lecz, jak to mówią, jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. Posiadacze Asusa Eee Pad Transformer otrzymali możliwość aktualizacji już 28 lipca (w Polsce kilka dni później), natomiast Acera Iconia Tab A100 muszą poczekać do 25 sierpnia. Żeby było ciekawiej, właściciele Motoroli Xoom muszą się uzbroić w cierpliwość… bo 3.2 otrzymają dopiero we wrześniu. Ciekawe kiedy LG G-Slate (w Polsce znany jako Swift Tab), skoro dopiero teraz może liczyć na Androida 3.1…

Myślę, że dobrze nam zrobi mały skok w przeszłość i odświeżenie sobie informacji na temat LG G-Slate (Swift Tab, Optimus Pad?). Jest to tablet wyposażony w 8.9-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 1GHz, moduł Wi-Fi, modem 3G, aparat cyfrowy 5 MP, kamerkę internetową 2 MP, wyjście HDMI, 32GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 6400 mAh. Co ciekawe, ekran tabletu jest w stanie wyświetlać obrazy w 3D, a tylne oczko kamery nagrywać wideo w trójwymiarze. Pomimo tych niespotykanych właściwości, nie można przymknąć oka na cenę G-Slate, która wynosi 2750 złotych.

via MyTabletLife