Bąbelki! Bąbelki aplikacji Wiadomości w testowym Androidzie 11 Beta już działają!

Android 11 dostępny jest na razie wyłącznie w wersji Beta, więc do nowych funkcji systemu mają dostęp tylko nieliczni. Dzięki testerom mamy jednak szansę zobaczyć wcześniej rzeczy, które na pewno się w nim pojawią. Należą do nich bąbelki aplikacji Wiadomości.

Android 11 Beta z bąbelkami Wiadomości

Aplikacja Wiadomości jest domyślnie instalowana jako główny program do obsługi SMS, MMS oraz RCS na smartfonach wielu producentów sprzętu. Cierpliwie czekając na oficjalne wdrożenie Androida 11, możemy przyjrzeć się, jak będzie wyglądać posługiwanie się aplikacją Wiadomości po aktualizacji systemu.

Gdy dostaniemy od kogoś wiadomość, zamiast powiadomienia na całą szerokość ekranu, rozmowa zostanie przestawiona w postaci okrągłego bąbelka. Pływającą ikonę będziemy mogli dowolnie przesuwać po pulpicie – zupełnie tak, jak ma to miejsce w wypadku Messengera od Facebooka. W zależności od domyślnego motywu systemu (jasnego lub ciemnego), pod bąbelkiem pojawi się podpis o odpowiedniej barwie, dotyczący osoby, która nawiązała z nami kontakt.

Oczywiście takie prezentowanie wiadomości będzie można wyłączyć, by polegać na bardziej tradycyjnej formie notyfikacji. Jeśli zdecydujemy się zatrzymać bąble, to po otwarciu komunikatu od innego użytkownika, bąbelek powędruje do góry, a my będziemy mogli odpowiedzieć na wiadomość. Po prawej od miniatury rozmówcy zobaczymy także skrót do naszych ostatnich rozmów.

Sam wątek wiadomości nie odbiega od tego, co już teraz widzimy w aplikacji Google, z której możemy korzystać na każdym smartfonie z Androidem.

Żeby móc zobaczyć bąbelki w aplikacji Wiadomości, trzeba być testerem Androida 11 oraz pobrać wersję beta programu (6.3) ze sklepu Google Play.