fot. Dudu Rocha

Samsung zapowiada Android 10 i One UI 2.0 beta dla Galaxy S10

Spodziewaliśmy się tego troszkę wcześniej, ale i tak nie musieliśmy czekać przesadnie długo. Dziś Samsung oficjalnie poinformował o uruchomieniu programu beta testów Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10.

One UI 2.0 – co nowego?

Samsung podkreśla przede wszystkim kilka nowości w One UI 2.0. Po pierwsze, okienka pop-up mają zajmować mniej miejsca, dzięki czemu użytkownik nadal otrzymuje najważniejsze informacje, ale jednocześnie nie musi się denerwować, że zasłania ona dużą część ekranu (pierwsze dwie grafiki poniżej). Ulepszony został także tryb ciemny i ekran Smart Lock – ten ostatni teraz automatycznie dostosowuje kolor i format zegara oraz powiadomień, aby zawsze wyraźnie było widać tekst i ikony (trzecia i czwarta grafika). W funkcji Cyfrowy dobrostan pojawił się tryb skupienia, pozwalający wyłączyć powiadomienia z wybranych aplikacji.

Reklama

Oprócz tego One UI 2.0 to także nowy system nawigacji po interfejsie, tryb obsługi jedną ręką, bardziej szczegółowe statystyki zużycia prądu z baterii, możliwość usuwania zduplikowanych zdjęć z pamięci urządzenia, ulepszenia w funkcji PowerShare (m.in. ustawienia limitów), kosz dla usuniętych kontaktów (po usunięciu będą tam trzymane przez 15 dni z opcją przywrócenia, a potem zostaną skasowane bezpowrotnie) i plików. W nowym wydaniu swojego interfejsu Samsung usunął też funkcję Android Beam.

Android 10 i One UI 2.0 beta dla Galaxy S10

Chociaż Samsung oficjalnie zapowiedział program beta testów One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10, nadal nie wiadomo, kiedy i gdzie ruszą zapisy. Na pewno przystąpić do niego będą mogli mieszkańcy Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych oraz wybranych krajów w Europie. Czas pokaże, czy Polska znajduje się wśród nich.

Aktualizację do Androida 10 i One UI 2.0 otrzymają wszystkie smartfony z serii Galaxy S10, tj. Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10 5G.

Aktualizacja:Rzecznik polskiego oddziału Samsunga, Olaf Krynicki potwierdził, że użytkownicy w Polsce też będą mogli przetestować Androida 10 i One UI 2.0 na swoich smartfonach z serii Galaxy S10.

Źródło: Samsung, FoneArena