Ruszyła beta One UI 2.0 dla Galaxy Note 10

Wczoraj w Polsce ruszyły oficjalne beta testy Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10. Wiedzieliśmy, że Samsung zamierza przeprowadzić podobne w przypadku Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, ale nie sądziliśmy, że tak szybko zostaną uruchomione. Prawdopodobnie kwestią czasu jest, kiedy nową wersję systemu i nakładki będą mogli sprawdzić także użytkownicy w kraju nad Wisłą.

Reklama

Na całym świecie nie brakuje użytkowników, którzy chcieliby przetestować nową wersję oprogramowania przed udostępnieniem wydania stabilnego. I chociaż dość często zdarza się, że wczesne buildy sprawiają problemy, to wiele osób świadomie się godzi na takie niedogodności. Jest to sytuacja typu win-win, ponieważ zainteresowani mają dostęp do aktualizacji wcześniej niż inni, a producenci bazę testerów, którzy za darmo przeczeszą wszystkie zakamarki interfejsu i wyłapią większość błędów.

Reklama

Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że w trakcie beta testów zostaną odnalezione niedociągnięcia, których zatrudnieni przez producentów inżynierowie mogliby nie wyłapać. Po tym, jak okazało się, że tegoroczne flagowce Google można odblokować z zamkniętymi oczami, chociaż jest to absurdalne, naprawdę widać, że pracujący w wielkich koncernach pracownicy od oprogramowania są w stanie przegapić rażące błędy.

Android 10 i One UI 2.0 beta dla Galaxy Note 10

Nieoficjalne informacje wskazywały, że beta testy Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy Note 10 ruszą w październiku 2019 roku i faktycznie tak się stało. Jak bowiem donosi serwis SamMobile, mogą się już na nie zapisywać użytkownicy w Niemczech. Podobnie, jak w przypadku flagowców z linii Galaxy S10, proces rejestracji odbywa się w aplikacji Samsung Members, a po przyjęciu i zweryfikowaniu zgłoszenia udostępniana jest stosowna aktualizacja.

W Polsce bardzo szybko skończyły się miejsca w programie beta testów Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10, więc widać, że nie brakuje chętnych. Wkrótce nową wersję oprogramowania powinni móc sprawdzić także posiadacze Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ w naszym kraju. Niestety, nie wiemy, kiedy dokładnie, ale z informacji przekazanych przez rzecznika Samsunga w Polsce wynika, że potrzebna będzie odrobina cierpliwości.

Źródło: SamMobile, @olafkrynicki

Reklama