fot. Dudu Rocha

Ruszyły zapisy do Android 10 i One UI 2.0 beta dla Galaxy S10e/S10/S10+

Samsung oficjalnie zapowiedział beta testy Androida 10 i nakładki One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10 w zeszłym tygodniu. Producent wówczas nie powiedział, kiedy ruszą zapisy, ale rzecznik polskiego oddziału marki potwierdził, że będą one dostępne także w Polsce. Firma dotrzymała słowa – można już dołączać do grona beta testerów.

Reklama

Jak dołączyć do beta testów Androida 10 i One UI 2.0

Możliwość przetestowania nowej wersji systemu oraz interfejsu Samsunga w pierwszej kolejności jakiś czas temu dostali najwierniejsi fani marki, o czym można było przeczytać na polskim forum producenta. Teraz program beta testów Androida 10 i One UI 2.0 został udostępniony dla wszystkich chętnych. Jedyne, co trzeba zrobić, to wejść w aplikację Samsung Members i wybrać odpowiednią zakładkę. Po przyjęciu zgłoszenia udostępniona zostanie aktualizacja, która waży niecałe 2 GB.

Reklama

Warto jednak najpierw zastanowić się, czy jest się świadomym wszystkich aspektów, które wiążą się z beta testami nowych wersji oprogramowania. Należy bowiem pamiętać, że są to wydania niestabilne i niepozbawione błędów. Jeśli ktoś się na to godzi, przed zainstalowaniem aktualizacji powinien wykonać kopię zapasową wszystkich danych ze smartfona.

Wypada też pamiętać o tym, że beta testy nie są sposobem na to, aby jak najszybciej dostać dostęp do nowego systemu i interfejsu – korzystanie z niego przed wydaniem wersji stabilnej może być momentami uciążliwe, aczkolwiek Samsung obiecuje, że z czasem naprawi wszystkie niedogodności.

Potrzebna jest mu jednak pomoc i właśnie po to są beta testy, aby użytkownicy pomogli mu wyłapać błędy przed wydaniem wersji stabilnej Androida 10 wraz z One UI 2.0. Jeśli do nich przystępujecie, postarajcie się przesłać do producenta jak najwięcej informacji zwrotnych, żeby potem miliony użytkowników nie psioczyły na Samsunga, że coś nie działa ;)

Zapisy do beta testów ruszyły jednocześnie dla wszystkich smartfonów z serii Galaxy S10, które są dostępne w Polsce, tzn. Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+. Niedługo powinny do nich dołączyć tegoroczne Notatniki, tj. Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, ponieważ dla nich Samsung także zapowiedział program Android 10 i One UI 2.0 beta.

Polecamy również:One UI 2.0 – co nowego?

Źródło: @sardroid