AMD szykuje Project Discovery - tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia - Tabletowo.pl

AMD szykuje Project Discovery – tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl AMD szykuje Project Discovery - tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia Nowości

Dotychczas tabletów dla graczy na rynku pojawiło się dość sporo. A właściwie „tabletów dla graczy”, gdyż w wielu przypadkach były to urządzenia przeznaczone dla zapaleńców gier mobilnych, ale tylko z nazwy. Sytuację próbują zmienić producenci, którzy chcą dostarczyć klientom naprawdę wybajerzony sprzęt, który umożliwi im swobodne granie z odpowiednim sterowaniem, z którego można czerpać przyjemność. Na pewno pamiętacie Razer Edge – urządzenia opierające się o bazę w postaci tabletu, do którego oferowany jest specjalny dock z dwoma kontrolerami. W jednym momencie jest zwykłym tabletem, a chwilę później zamienia się w gamingowego potwora. Podobnie ma być w przypadku nowości, nad którą pracuje AMD.

Firma AMD na rynku tabletów jest ledwo zauważalna, ale sukcesywnie próbuje to zmienić. Świadczą o tym jej najświeższe poczynania. Ledwie wczoraj poznaliśmy szczegóły dotyczące nowych APU: Mullins i Beema, dziś natomiast pojawiły się informacje odnośnie projektu dla graczy. AMD pracuje nad „Project Discovery„, który ma zostać pokazany szerszej publiczności podczas targów CES 2014 w Las Vegas – już w styczniu.

Póki co szczegóły dotyczące urządzenia nie są znane. Wiadomo jedynie, że ma być oparte o AMD Mullins (28 nm, SDP 2W). Powyższa grafika sugeruje nam, że będziemy mieli do czynienia z podobną konstrukcją, jak ma to miejsce w Razer Edge – czyli tablet plus dedykowana stacja z kontrolerami. Zapowiada się interesująco. Pytanie tylko jak będzie z realizacją projektu, jakie będą oferowane parametry techniczne oraz cena, która może tu odegrać kluczową rolę.

Swoją drogą, jeśli NVIDIA ma w swoim portfolio Shield i Tegra Note, a AMD szykuje dla nas Project Discovery, to może Qualcomm i pozostali dostawcy jednostek centralnych również nas wkrótce czymś zaskoczą?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona