AMD ujawnia szczegóły nowych APU – Mullins i Beema

AMD ujawnia szczegóły nowych APU – Mullins i Beema

Podczas konferencji APU13 w San Jose AMD ujawniło informacje na temat następców układów Kabini i Temash, które mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2014 roku. Nowe APU Mullins oraz Beema przeznaczone są do tabletów, urządzeń 2 w 1 i ultracienkich notebooków. Mają charakteryzować się dwukrotnie większą wydajnością od swoich poprzedników.

Beema oferować ma od dwóch do czterech rdzeni Puma, układ graficzny bazujący na architekturze GCN i współczynnik TDP o 10-25W. SoC produkowany będzie w 28nm procesie technologicznym. Z kolei Mullins ma konkurować z Bay Trail-T od Intela. Będzie również posiadać 2-4 rdzenie Puma i grafikę GCN, jednak SDP wynosić ma tylko 2W. Oba otrzymać mają procesor bezpieczeństwa AMD Security Processor w postaci układu ARM Cortex A5. Całość opierać się ma na technologii Trust Zone, mającej za zadanie ochronę przed atakami sieciowymi. Nowe APU wspierać mają Microsoft InstantGo, co skróci czas wybudzania i zapewni zachowanie połączenia sieciowego w stanie uśpienia.

Więcej szczegółów poznać mamy podczas targów CES 2014, które odbędą się w styczniu w Las Vegas.

źródło

Komentarze

 • Artur Gusiński

  Niestety muszę z przykrością powiedzieć, że czekanie na nowe rozwiązanie AMD nie ma sensu. Po pierwsze – jak w przypadku poprzedniej generacji premiera przesunie się o tydzień ,potem dwa i w końcu o miesiąc. Po czym przez kolejne 3 miesiące będzie problem z dostępnością , brakiem płyt z obsługą, z softem i wsparciem developerów.
  I kiedy AMD ogłosi , ze wszystko zapięli na ostatni guzik i wszystko jest dostępne , okaże się , że Intel tydzień wcześniej pokazał następce BayTrail , którego możesz kupić od ręki…
  Piszę tak , jako niedoszły ( bo niedoczekany ) użytkownik różnych
  generacji AMD…

 • note10.1

  amd sie na każdym kroku kompromituje. Co z tych premier jak produktów brak. Wybór tabletów na platformie amd jest zerowy. Chyba tylko msi cośtam wydało.

  • jaro

   Nie AMD się kompromituje a producenci, i to nie tylko preferując Intela a też wciskając produkty bez pełnego USB czy bez możliwości wymiany baterii. Niby produktów pełne gazetki a nazw firm jeszcze więcej a wszystko jednego warte.

   • cyc997

    Nie, nie producenci. Większość producentów oferujących tablety oparte o x86, oferuje również pecety. Po sprzedaży komputerów własnej produkcji, widzi że ludzie wybierają chętniej procesory Intela mimo wyższej ceny. Naturalnym wyborem w sprzęcie egzotycznym, czyli tablety x86, lepiej zainwestować w ogólnie lepiej odbieranego Intela niż AMD. Sam miałem parę komputerów i tylko jeden opierał się o AMD i ATI, po tej nieudanej przygodzie wróciłem do duetu Intel + nVidia i taki duet zawsze też polecam ludziom i nie znam nikogo kto byłby niezadowolony, a z AMD zawsze jest różnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona