AMD Mullins - bez rewolucji? | Tabletowo.pl

AMD Mullins – bez rewolucji?

Dołącz do dyskusji 0

Kasia niejako wywołała mnie do tablicy pisząc o AMD i współpracy z BlueStacks. Przegląd nowości wśród układów zacząłem pisząc o Qualcommie, kontynuowałem we wpisie o Intelu, a następnie o nowościach Nvidii. Teraz doszliśmy do wielkiego nieobecnego rynku tabletów, bo niewątpliwie można go tak nazwać, czyli AMD.

AMD_Mob

W zeszłym roku na CES 2013 koncern pokazał nowe SoC dla rynku mobilnego: Temash  Zarówno jego parametry, jak i wstępne oceny zastosowanych rozwiązań, były pochlebne, a rynek czekał na wydajny procesor z dopracowaną grafiką.  I stało się coś, co jest specjalnością AMD: firma przez kolejne miesiące opóźniała premierę, potem dostawy, nie tworzyła marketingu… bo po co, skoro fizycznie nie było produktu. Srodze zawiodła takim podejściem swoich klientów i zniechęciła rynek. Ale co było to było, teraz nadszedł czas platformy AMD Puma. Jej przedstawicielem na rynku tabletów ma być rodzina procesorów Mullins.

Same rdzenie wykonane są w tej samej technologii 28nm, co poprzednie Jaguary (AMD Temash), są jednak inaczej zoptymalizowane i usprawnione w zakresie zużycia energii. Wykorzystanie nieujawnionych jeszcze rozwiązań dało przyrost wydajności o ok. 25-35% (PC Mark8: 35%, 3D Mark 11: 22%)  przy mniejszym o prawie połowę TDP (od 2 W do 4,5 W) . W rodzinie będą zarówno 2-, jak i 4-rdzeniowe jednostki o zróżnicowanych wydajnościach (ogólnie mówi się o czterech różnych chipach), przy czym znów dość ogólnie: wydajność ma być wyższa od Intel Bay Trail Z 3770 o ok. 20%.

amd-apu-mobilne-plany-2014-1

Czy tym razem AMD nas nie zawiedzie? Ja bardzo chciałbym zobaczyć w tym roku wysyp tabletów z wydajnym APU od AMD.

źródła: seekinalpha, Verve, wccftech, anandtech

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona