Amazing Alex, nowa gra Rovio, pojawi się na Androida i iOS 12. lipca

amazing alex rovio

Fińskie studio Rovio składa się z bardzo ambitnego zespołu, który nie zamierza poprzestać na sukcesie Angry Birds. Jakiś czas temu poinformował, że pod swoimi skrzydłami będzie rozwijał grę Casey’s Contraptions. Dziś wiemy na jej temat nieco więcej – łącznie z datą premiery na najpopularniejsze platformy mobilne.

Diabeł tkwi szczegółach. Nic więc dziwnego, że Rovio postanowiło zmienić tytuł gry – została obecnie przechrzczona na Amazing Alex. Jest to gra logiczna, w której naszym zadaniem jest układanie poszczególnych obiektów tak, by wykonać wyznaczone zadanie, czyli przeprowadzić główny element z miejsca A do B. Kto grał w niezapomniane Incredible Machine (bardzo stara, aczkolwiek sympatyczna gra), ten doskonale wie o czym mowa.

Początkowo dostępnych będzie 100 plansz. Co więcej, będzie również możliwość tworzenia własnych i dzielenia się nimi z pozostałymi graczami. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak na jakiej zasadzie będzie się to odbywało – wszystko stanie się jasne już jutro. Oczywiście podobnie jak w Angry Birds, po przejściu każdej planszy przyznawane będą gwiazdki – od jednej do trzech – w zależności od tego, jak nam poszło.

Premiera Amazing Alex już 12. lipca. Gra będzie dostępna na dwa systemy mobilne: Androida (w Google Play) i iOS (App Store). Poniżej znajdziecie trailer tytułu:

źródło