Amazfit GTR i GTS nauczyły się monitorowania drzemki

Chińscy producenci elektroniki potrafią mile zaskoczyć swoich klientów. Często robią to wydając aktualizacje, rozszerzające możliwości danego urządzenia. Właśnie na taki krok zdecydowała się firma Huami, która wzbogaciła swoje popularne zegarki – Amazfit GTR i Amazfit GTS o nową funkcję – monitorowanie drzemki w ciągu dnia.

Reklama

Zdrowie jest najważniejsze

Współczesna elektronika ubieralna, przeznaczona do noszenia na nadgarstkach, może być wykorzystywana w kilku zastosowaniach, z których jednym z głównych jest monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Opaski czy zegarki potrafią mierzyć tętno, liczyć kroki, rejestrować aktywność fizyczną, a w bardziej zaawansowanych modelach wykonać badanie zbliżone do EKG czy zmierzyć poziom saturacji krwi.

Amazfit GTR
(fot. Gearbest)

Potrafią również rejestrować dane dotyczące snu użytkownika – jego długości, czasu trwania poszczególnych faz czy liczby przebudzeń. Trwają również prace nad opracowaniem rozwiązania pomocnego w wykrywaniu obturacyjnego bezdechu sennego. To właśnie analizy snu dotyczy nowa funkcja zegarków Amazfit GTR i Amazfit GTS.

Reklama

Amazfit GTR i GTS – udając się na drzemkę, nie zdejmuj ich z nadgarstka

Opisywane zegarki od dawna radzą sobie z podstawową analizą snu ich posiadacza, oczywiście o ile ten nie zdecyduje się zdjąć ich z ręki przed udaniem się na spoczynek (mimo wszystko, dla wielu osób spanie w zegarku jest przyczyną odczuwania dyskomfortu). Teraz, dzięki aktualizacji oprogramowania, nauczyły się również monitorować drzemki odbywane w ciągu dnia.

smartwatch Amazfit GTS
Amazfit GTS (fot. Amazfit)

Serwis TizenHelp donosi, że dzięki wprowadzonym nowościom w wersjach oprogramowania 1.3.5.77 (Amazfit GTR) oraz 0.0.9.12 (Amazfit GTS) zegarki potrafią wykryć czas odpoczynku w środku dnia. By pozostawanie w bezruchu zostało zaliczone jako drzemka, musi jednak trwać co najmniej 20 minut.

Amazfit GTS
fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl

Nowa funkcja zegarków Amazfit GTR oraz Amazfit GTS sprawia, że zbierane przez nie dane o zdrowiu i stylu życia użytkownika będą bardziej kompletne. Jeśli komuś często zdarza się drzemać w środku dnia i chciałby poznać precyzyjną odpowiedź na to, ile czasu pochłaniają jego przerwy w aktywności – najnowsza aktualizacja z pewnością okaże się pomocna.

Zachęcamy również do lektury naszych wrażeń z użytkowania Amazfit GTS jeszcze z czasów, gdy jego oprogramowanie pozostawiało wiele do życzenia.

  1. Kwestia algorytmu obliczającego sen w aplikacji. Mi band przez Mi Fita też nie wykrywa snu w ciągu dnia albo np po nocnej zmianie, ale przykładowo aplikacja Notify & fitness już nie ma z tym problemu. Dziwne, że wcześniej o tym nie pomyśleli.

  2. OK, ale tak nie śpię w zegarku :P
    Lepiej niech synchronizację pogody naprawią bo co kilka dni się gubi (w GTS) …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama