Allegro wprowadza konto rodzinne i pakiet Smart dla przesyłek zagranicznych

Z powodu pandemii branża e-commerce zyskała wielu nowych klientów, którzy zostali zmuszeni do robienia zakupów przez internet. Allegro postanowiło wykorzystać swoją popularność, dlatego regularnie wprowadza nowe funkcje i promocje. Nie inaczej będzie w kwietniu i maju, na kiedy zapowiedziano uruchomienie konta rodzinnego, a także dodanie do usługi Smart przesyłek zagranicznych.

Reklama

Konto rodzinne

Allegro przygotowało świetną funkcję dla wszystkich, którzy lubią rodzinne zakupy. Od 26 kwietnia do serwisu zostanie dodana grupa rodzinna. Umożliwi ona połączenie ze sobą kont członków rodziny i bliskich osób, którzy będą mieli możliwość wysyłania wzajemnych próśb o zakup danego produktu. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać opcję „Poproś o zakup” – widoczną w każdej ofercie. Osoba, która otrzyma prośbę, będzie mogła zatwierdzić i opłacić zamówienie, które następnie zostanie wysłane na adres osoby składającej prośbę.

Historia rodzinnych zakupów i inne szczegółowe informacje będą widoczne jedynie dla nas i osoby, która zleciła nam zakupy. W przypadku pozostałych zakupów, których dokonaliśmy indywidualnie, nic się nie zmieni – każdy będzie miał dostęp tylko do swoich transakcji.

Pakiet Smart z wysyłkami za granicę

W chwili obecnej pakiet Smart działa jedynie na terenie Polski, ale już od 8 kwietnia to się zmieni. Wtedy oznaczenie Smart pojawi się także w ofertach sprzedających, którzy wysyłają towary do Polski z Czech i Niemiec. Przesyłki zostaną dostarczone przez kurierów DPD i UPS, a żeby skorzystać z darmowej dostawy, wartość zakupów u jednego sprzedającego musi wynieść minimum 80 złotych. Suma kosztów dostawy w ramach jednego zamówienia nie może przekroczyć 100 złotych.

Inne zmiany

Od 8 kwietnia Allegro Pay będzie mogło wyświetlać się jako domyślna metoda płatności. Co więcej, w przypadku podejrzenia, że do naszego konta ma dostęp niepowołana osoba, będziemy mieli możliwość zawieszenia lub ograniczenia dostępu do tej usługi.

Zaktualizowana zostanie też Polityka ochrony prywatności, a jednym z punktów ma być wprowadzenie możliwości korzystania z kodów odbioru (w tym kodów QR) w aplikacji Allegro podczas odbioru przesyłek z Paczkomatów.

Jeśli nie posiadacie Paczkomatów w swojej okolicy, to mam dla Was świetną wiadomość. Od 6 maja będzie można skorzystać z darmowej dostawy kurierem w pakiecie Smart, a do wyboru będą: Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48 lub Allegro Kurier UPS.

Zapowiedziane nowości przedstawiają się bardzo ciekawie, a szczegółowe informacje i zasady znajdziecie w Regulaminie serwisu.