Aktualizacja Zdjęć Google przynosi ciekawą nowość, jednak nie służy ona OnePlus 7 Pro

Z aktualizacjami jest tak, że czasem dobre chęci i świetny rozkład jazdy nie wystarczą do tego, by ustrzec się wpadek. Okazuje się, że tym razem coś poszło nie po myśli Google, które mimo tego, że wprowadziło właśnie ciekawą zmianę do jednej ze swoich flagowych aplikacji, to jednak nie ustrzegło się problemów z kompatybilnością dla OnePlusa 7 Pro.

Rozpocznijmy od nowości, jaką przynosi aktualizacja. Ostatecznie użytkowników Zdjęć Google jest więcej niż posiadaczy flagowego smartfona od OnePlus ;) Po długim czasie oczekiwania firma z Mountain View wprowadziła wreszcie wsparcie dla szerokiej gamy kolorów. Oprogramowanie zostało oznaczone jako 4.21 i daje dostęp do szerszego zarządzania paletą barw dla fotek w wybranych formatach. Warto też zauważyć, że aplikacja będzie teraz umożliwiać dynamiczny podgląd materiałów wraz z dostępem do większej ilości informacji o fotografii.

Reklama

Ceny OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Oba będą dostępne w polskich sklepach!

Redaktorzy serwisu AndroidPolice przetestowali już oprogramowanie i odnotowali, że nowa wersja apki jest w pełni kompatybilna z Pixelem 3 i 3 XL czy Samsungiem Galaxy S10+. Redakcja zwróciła też uwagę na to, że flagowy OnePlus radzi sobie niezbyt dobrze z profilami barw. Właściciele smartfona raportują też, że podczas otwierania zdjęć wyświetlacz z niewiadomych przyczyn na chwilę zabarwia się na zielono lub żółto. Można obejść to zjawisko, wybierając w ustawieniach ekranu profil skalibrowany.

Google wyłącza synchronizację zdjęć między usługą Zdjęcia a Dyskiem

Urządzenie napotyka też na problem z odpowiednim przetwarzaniem obrazu wygenerowanego w widoku nocnym. Czasem zdarza się, że ten tryb samoczynnie włącza się, nawet wtedy, jeśli wcześniej został przez użytkownika wyłączony. Inne urządzenia poradziły sobie z nową wersją Zdjęć Google bez zastrzeżeń. Warto zauważyć, że najnowsza wersja oprogramowania jest już dystrybuowana w Sklepie Play, więc Wasze smartfony zapewne niebawem poinformują Was o możliwości pobrania aktualizacji.

źródło: AndroidPolice