(fot. Google)

Google Galeria Go – nowa, lekka aplikacja z funkcjami Zdjęć Google

Szukasz prostej i lekkiej aplikacji do zarządzania zdjęciami na smartfonie, która dodatkowo oferuje kilka funkcji ze Zdjęć Google? Interesująca propozycja została przygotowana przez samo Google. Poznajcie nową apkę o nazwie Galeria Go.

Reklama

Galeria Go to kolejna aplikacja Google w odchudzonej wersji, która skierowana jest przede wszystkim na rynki rozwijające się i na słabsze smartfony. Należy mieć na uwadze, że nie otrzymujemy pełnej funkcjonalności Zdjęć Google, ale i tak jest naprawdę nieźle. Tym bardziej, że oprogramowanie waży tylko około 10 MB.

Jak przed chwilą wspomniałem, Galeria Go jest głównie przeznaczona na rynki rozwijające się. Jednakże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać ją w Polsce. Aplikacja jest bowiem dostępna dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.

Galeria Go. (fot. Tabletowo.pl)

Aplikacja cechuje się niskimi wymaganiami, dzięki czemu powinna sprawnie działać także na najtańszych smartfonach. Dodatkowo na listę zalet należy wpisać pracę offline. Nie jest bowiem potrzebne połączenie z internetem, aby korzystać z najważniejszych funkcji.

Podobnie jak w przypadku Zdjęć Google, także tutaj nasze fotografie grupowane są w foldery. Odbywa się to automatycznie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która stara się rozpoznać obiekty. Zdjęcia mogą być podzielone na kategorie: Osoby, Selfie, Przyroda, Zwierzęta, Dokumenty oraz Wideo.

Galeria Go. (fot. Tabletowo.pl)

Galeria Go pozwala też na prostą edycję zdjęć. Google wprowadził narzędzie automatycznego poprawiania fotografii. Do uzyskania lepszego efektu używana jest sztuczna inteligencja. Ponadto, można ręcznie wybrać jeden z wcześniej przygotowanych filtrów. Dostępna jest także opcja obracania i przycinania zdjęcia.

Niestety, zawiedzeni mogą poczuć się właściciele starszych smartfonów. Aplikacja wymaga bowiem Androida 8.1 Oreo lub nowszej wersji. Należy też mieć na uwadze, że część funkcji może nie być dostępnych w wybranych krajach. Mi do pełni szczęścia zabrakło tylko pełnej synchronizacji ze Zdjęciami Google i Dyskiem Google. No cóż, nie można mieć wszystkiego.

Galerię Go znajdziecie już w Google Play.

źródło: Google, własne